fbpx

אבל למה כתבות תדמית שיווקיות?

בלוג נשים בעסקים
 

כשנכנסתי לתחום הכתיבה, חשבתי שכל מה שצריך זה רצון טוב ואהבה לתחום. היום, שש שנים אחרי, אני מבינה שהכתיבה זה פשוט המכנה המשותף הנמוך ביותר לכל הפוסטים, אתרים והניוזלטרים שבעולם.

מה שצריך בשביל לכתוב תוכן שמוכר, וכתבות תדמית שיווקיות, זה הבנה בשיווק. ולא, לא צריך לדעת מודלים אקדמאיים מתקדמים, אלא התעמקות במה שלקוח הקצה מקבל. מה התהליכים שהוא עובר כשהוא קונה מכן, ואיך מבליטים את יתרונות ובידול העסק על פני המתחרים.

בשביל לעשות את זה צריך להכיר את העסק היטב, ולהבין מה בעלת העסק צריכה שהתוכן השיווקי יעשה בשבילה, לכוון את השאלות בדיוק לשם ולחדד את המסר השיווקי.

 

אבל למה כתבות תדמית שיווקיות?

ככתבת עצמאית שעבדה במערכות עיתונים, מרבית העבודה שלי הייתה בבית, לבד. למדתי את כל מה שאני יודעת על ניהול עסק מהאינטרנט ומטעויות שעשיתי בדרך. באיזה שלב עקומת הלמידה שלי נעצרה. הבנתי שאני צריכה להתרועע עם בעלות עסקים.
 

הצעתי לעורכת העיתון לכתוב מדור על נשים עצמאיות, כשאני מספרת לה, איך זה ישרת את העיתון. המדור עלה וגיליתי שאני לא יכולה לעצור. היה לי כיף גדול. לחקור, ולחתור לחשוף את הסיפור שעמד מאחורי בעלות העסקים.

פרט לעובדה שלמדתי והחכמתי מניסיונן. שאבתי את כל המידע שהיה חסר לי. זה שלא מספרים בפייסבוק. הקשיים שלא עולים לאינסטגרם.

המדור נחל הצלחה וגם הביא הרבה קוראים לעיתון, אבל כמה חודשים לאחר מכן עזבתי את העיתון. מאז לכל מערכת עיתון שהגעתי לקחתי את המדור איתי. כל פעם בפורמט אחר, בהתאם לצרכים של העיתון.

שנים אחר כך הגעתי לקבוצת נטוורקינג של נשים. מהר מאוד הבנתי שבעולם העסקים הקטנים, למרבית בעלות העסקים אתגרים משותפים: שיווק ממוקד שעובד ומביא תוצאות. שיווק שמביא לקוחות.

החלטתי להחזיר את הכתבות השיווקיות לארסנל המוצרים שלי. כפיילוט, ביקשתי מכמה מובילות דעת קהל להסכים להתראיין. את הכתבות פרסמתי בבלוג האישי שלי, שהיה אסופה של סיפורים קצרים ואנקדוטות שכתבתי.

השמועה התלקחה כמו שדה מיובש ביום שרבי. אלו שכתבתי עליהן, קיבלו תגובות מדהימות, ונשים שלא הכרתי התקשרו להציע את עצמן לכתבה.

הבנתי שהכתבות האלה מביאות ערך שיווקי. מעלות את העסק לתודעה של קהל לקוחותיהן וקהלים פוטנציאליים. והיתרון הגדול, הוא שהן נשארות באופן קבוע ברשת, כך שאפשר לעשות להן שיווק מחודש, ולפרסם אותן שוב ושוב בהזדמנויות שונות ומגוונות.

בשלב הבא פתחתי בלוג ייעודי שמשלב כתבות תדמית לצד כתבות תוכן עיתונאיות בתחום העסקים הקטנים. דבר שמספק לי הזדמנות להמשיך לחקור את עולם העסקים הקטנים, ובד בבד לתת ערך לקהל הקוראים.

שמחה לבשר לכן, שקהל הקוראים הולך ועולה מחודש לחודש, ואיתם כמות התגובות והחשיפה שכל כתבה וכל בעלת עסק מקבלת.

מה אני מציעה?
  • כתבת תדמית שיווקית ששמה דגש על מה שנכון לעסק שלך. בין שמדובר במוצר חדש, שירות שאת משיקה או חידוד הבידול העסקי שלך. תוכן שיווקי חד וממוקד ששם אותך בפרונט. גורם לאנשים שסביבך להבין מה בדיוק את עושה.
  • הכתבה נכתבת לאחר ראיון טלפוני של כחצי שעה על ידי עיתונאית מנוסה.
  • את הלינק את משתפת בנכסים הדיגיטליים שלך, כך שקהל הקוראים שלך נחשף ומגיב אליהם.
  • בסיום כל כתבה ישנה הפנייה לנכסים הדיגיטליים שלך (פייסבוק, אינסטגרם, אתר וכו') ולפרטי ההתקשרות עימך.

רוצות לראות איך זה נראה?

כתבה על הצלמת שרצתה שקהל הלקוחות שלה ייחשף לבידול ולייחודיות שלה.

כתבה על בעלת עסק שרצתה לבסס את המותג שלה. וכתבה אחרת ששמה זרקור על מוצרים.

רוצות לדעת עוד על התהליך? מוזמנת לקרוא כאן

ואם את מאלו שרוצות לדבר, את יכולה גם להתקשר 054-6252104

רוצה לדעת עוד על שיווק באמצעות תוכן?

מוזמנת להירשם לניוזלטר ולהכיר את כל הסודות הגדולים של העסקים הקטנים
בלוג נשים בעסקים
1+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה