fbpx

יועצת המס שדואגת לכסף שלכן: אדוה שטיינברג

אדוה שטיינברג לא מרבה לדבר על עצמה. "על פי כללי האתיקה של יועצי המס, אנחנו לא אמורים לדבר על עצמנו, ולכן אני רק נותנת טיפים." היא אומרת. אם תשאלו אותה שאלה, מיד תנדב מידע עשיר ויעיל מהניסיון שלה, או מניסיונם של אחרים.
כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
צילום: נתי גולן
סיפורה של יועצת המס שרואה את האנשים שמאחורי המספרים. היא נולדה ברומניה לפני 65 שנים בשם פליסיה, ועלתה לארץ בגיל 17 עם הוריה. כשהייתה סטודנטית שינתה את שמה לאדוה, "גלים על פני מים שקטים", היא ממהרת להסביר. במשך 39 שנים היא עבדה כמורה לפיזיקה בתיכון. "אהבתי את זה שהתלמידים התייעצו איתי על עניינים שמחוץ ללימודים. עבורי חינוך זה לא רק הוראה, אלא כל המכלול." לפני כחמש עשרה שנים ההורים שלה, וחמותה נפטרו בתוך פרקי זמן קצרים. היא מספרת כי סעדה את כולם עד שלא נשאר לה מקום לעצמה. למרות שעדיין לא ידעה את זה, היה לה צורך בשינוי. באותם ימים היא ליוותה את ביתה שפתחה עסק. "הלכנו יחד למצוא מישהו שיטפל בחשבונאות של העסק. בהרגשה שלנו, כל בעלי המקצוע שפגשנו רק רצו את הכסף שלה. אף אחד לא שאל מה התוכניות שלה. בעקבות זאת מצאתי ייעוד חדש, כשבגיל 50 הלכתי ללמוד ייעוץ מס. הבנתי שאם אשלב בין אהבה שלי למספרים ואנשים, אוכל לעזור. להביא ערך מוסף לבעלי עסקים." היא מספרת.

איזה שירותים את נותנת בעסק שלך?

"אני נותנת שירותים לאנשים עצמאיים. מטפלת בעסקים פטורים ומורשים. זה כולל את הדוח השנתי, הצהרת הון. בדיקה מול מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי. בנוסף, אני עושה החזרי מס לשכירים, ויעוץ מס לפורשים או אנשים לפני פרישה. הרבה פעמים הפורשים לא מודעים שהם יכולים לחסוך הרבה מאוד כסף, על ידי בדיקה מדוקדקת של בעל מקצוע."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני מאוד אוהבת לעזור ללקוחות שלי לחסוך כסף ולהסתכל על העסק שלהם כמה צעדים קדימה. זה הרבה מעבר למה שרואים בקבלות. לפני שאני מתחילה לעבוד עם עסק, אני בוחנת את הניירות של העסק, בשביל לראות איך אני יכולה לעזור. בנוסף לזה, הלקוחות שלי מתייעצים איתי על דברים אישיים. לקנות או לא לקנות בית. ומתי להיכנס להיריון. נושאים מאוד אישיים. אני תמיד יודעת מה קורה בעסק ובמידה ולא, אני שואלת ומתעניינת. לפני כמה זמן לקוחה אמרה לי, רק את ואמא שלי יודעות שאני בהיריון. זה הדהים אותי."

איזה טיפים את יכולה לתת לבעלות עסקים?

"תתייחסו בכובד ראש לכל הוצאה. כי על כל הוצאה של 100 שקל ניתן לחסוך עד 20 שקלים לתשלום ביטוח לאומי. תדאגו שכל הוצאה תהיה רשומה על שמכן, ואל תערבבו הוצאות פרטיות עם ההוצאות של העסק. תשמרו את כל הפתקיות של הוצאות הדלק ותדאגו לרשום את מספר הרכב. זה תופס גם אם אתן יוצאות לחופשה. יש בעלי עסקים שעושים עסקאות רק עם עסקים מורשים, כי עוסק פטור לא יכול להזדכות במע"מ. אני חושבת שיש מקום להשוואת מחירים לפני כל עסקה שמבצעים. כולל פתיחת חשבון בנק."

איזה טיפים את יכולה לתת למי שעוברת מעוסק פטור למורשה?

"לפני שמישהו עובר מפטור למורשה, אני עושה איתו שיחה. ביחד אנחנו רואים איך מתחילים לעלות מחירים. כי 17% ילכו מעכשיו למדינה. אחד מהטיפים שלי זה לפרסם בפייסבוק, אני הופך למורשה או לעשות מבצע רלוונטי. במעבר בין פטור למורשה תמיד יש הפסד. צריך לשבת ביחד ולראות איך למזער את ההפסד. לדוגמא, בעבודה עם לקוחות חדשים תגבו 17% יותר. או כששואלים אתכם מה המחיר, תציינו את המחיר ואת המע"מ לחוד כי הכסף הזה הוא פשוט לא שלכם. עצה ידידותית שלי עבור עסקים מורשים היא לשים את בצד את ה-17% כי אתם רק צינור של הכסף. אם מע"מ לא מוצאים את הכסף בחשבון, הם ישר מעקלים. פרט לזה, אני מאחלת לכולם לשלם הרבה כסף למס הכנסה. כי זה מעיד על רווחיות. אבל אני ממליצה לשלם מקדמות מראש כדי לא להגיע לסוף שנה ואז פתאום לשלם הכל בתשלום אחד. והעצה הכי חשובה: לדווח אמת לביטוח לאומי ולשלם מקדמות כי הרבה פעמים מתעוררים שצריכים לשלם פתאום במכה אחת הרבה כסף. כי זה ביטוח לכל דבר."

יעוץ מס שחוסך לכם כסף

אדוה שטיינברג 052-444-0562

פייסבוק: אדוה שטיינברג יעוץ מס

 

אהבת את מה שראית?

 רוצה לדעת פרטים נוספים על כתבות התדמית? הירשמי כאן והמידע בדרך אליך!
כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
0
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיווק באמצעות תוכן יכול להוביל את העסק שלכן קדימה. לגרום לבידול שלכן לבלוט החוצה, להישאר בתודעת הלקוחות ולחדור לקהלי יעד חדשים. וכפועל יוצא להגדיל מכירות. רוצות לדעת עוד?
תקליקו כאן
אולי תאהבי גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה