fbpx

אינסטגרם, סטורי והזדמנות השיווקית שביניהם

אינסטגרם? כבר מזמן השאיר אבק לפייסבוק עם דימוי צעיר ורענן. נראה כי עוד ועוד אנשים נוטשים את הסוסיתא הזקנה, ומצטרפים לאפליקציה המהירה והעצבנית – אינסטגרם. נכון, זאת לא חדשה מרעישה שאמורה להרעיד את עולמכן. האינסטוש הופך אנשים לכוכבים ואושיות רשת, עוזר לייצר שיתופי פועלה ומכניס כסף. הרבה מאוד כסף!

אבל למרות הבאז, ההתלהבות והטירוף נראה כי ישנה קבוצה לא מבוטלת של בעלות עסקים ונשים עצמאיות שמאחרות לאמץ את הטרנד. כאלו שפתחו לעצמן חשבון אבל הסטורי והחשיפה עדיין מפחידים אותם.

אינסטה סרטונים ומה שביניהם

השתתפתי בסדנת "אינסטה סרטונים ומה שביניהם" בהנחיית לימור פיירמן, בעלת המותג FLY. שמעידה של עצמה שבתחילת דרכה העצמאית לא יכלה לסבול את החשיפה ברשתות החברתיות, והפכה עם הזמן לאושיית אינסטגרם. ושני לב, וולוגרית (בלוגרית סרטונים, מלשון וידאו), שהסרטונים שלה הולכים לפניה ובעלת סטודיו לאיפור.

הסדנה מתחלקת לשני חלקים: הראשון מתמקד בסטורי המפורסם. הפיצ'ר שבו מעלים פוסט (תמונה, סרטון או גיפ) ונשאר באוויר למשך 24 שעות. הסדנה עונה על השאלה – איך עושים את זה נכון, כך שדרך הסטורי החשיפה וכמות העוקבים תגדל ובעקבותיהם, לייצר שיפור במערך השיווק, ולהגדיל הכנסה. בחלקה השני, שני לב מלמדת איך לעשות סרטונים שלא ישאירו את קהל העוקבים שלכם אדישים.

"סטורי זאת מערכת יחסים עם העוקבים." לימור אומרת וממשיכה "זה אולי נראה מאוד פשוט, אבל זאת עבודה. מחויבות של ממש. כי לייצר סרטון אחד פעם בכמה ימים לא עושה עבודה. צריך לעשות את זה כל יום וכמה פעמים. לפני שהלקוחות קונים, הם מעוניינים להכיר את הפנים שמאחורי העסק. כל בוקר אני מעלה סטורי עם כוס קפה. אבל אם יש בוקר שאני לא מספיקה, נשים פונות אלי ושואלות איפה אני. זה מדהים."

בלוג נשים בעסקים
משתתפות הסדנה הראשונה. צילום: אושרי מוסינדי

איך הסטורי תרם לך ברמה האישית והעסקית?

"זה גרם לי להיחשף לקהל יעד גדול יותר. נתן לי ביטחון עצמי, אחרי שעשיתי שטויות מול המצלמה. נפתחתי בזכות זה. בניתי קהילה בתוך הסטורי שעוקבת אחרי ולומדת להכיר אותי. "

למה זה חשוב שלעסק יהיה אינסטגרם על פני הרשתות האחרות?

"הכל חשוב. צריך גם וגם. אבל הסטורי מקבל חשיפה מאוד גדולה וכשעושים סטורי נכון וטוב החשיפה האורגנית מאוד טובה. גם אם זה לא הקהל שלך בפיד, אתה מגיע לקהל אחר בסטורי. השילוב של שיתוף בין החיים האישיים והעסקיים הוא שילוב מעולה בעיני. אני גם חושבת שזה מתאים לכולם. השאלה היא איך מייצרים את התוכן, ולאיזה קהל יעד פונים. הרבה אנשים חוששים מהאינסטגרם והסטורי כי הם חושבים שזה פונה רק לקהל צעיר וללייף סטייל, אבל זה לא נכון. צריך פשוט לעשות את זה נכון ולא משעמם."

מה היתרון של הסדנה?

"בנינו סדנה פרקטית שנותנת כלים יישומיים פשוטים מאוד. כבר במהלך הסדנה המשתתפות מעלות את הסטורי הראשון שלהן. חוץ מזה, מי שעוקבת אחרינו יודעת שביחד יש לנו וייב צבעוני וקופצני וכיף איתנו מאוד."

שני לב מספרת מה הביא אותן לפתוח את הסדנה: "כל הזמן אמרו לנו וואו, איך אתן עושות את הסטורי. הוא מאוד מעניין, ועמוס בתוכן. קיבלנו הרבה תגובות מהקהילה שלנו, והחלטנו לשתף את הידע שלנו. בתחילת הדרך פנו אלינו בעיקר נשים עצמאיות אבל בהדרגה פונות אלי גם נשים שכירות ורוצות להבין יותר טוב את העולם הזה שהן נחשפו אליו במהלך הקורונה. אין לזה תחום מסוים. מגיעות נשים ממגוון רחב של תחומים."

מה המכנה המשותף של המשתתפות?

"רוב הנשים מפחדות מחשיפה, והן מחפשות לברר עם עצמן איפה עובר הגבול שלהן. נשים שמתקשות לשים את עצמן בפרונט ולהצטלם."

איך הסטורי תרם לך?

"אצלי זה הפך לכלי אוטומטי שכאני מגיעה למקום אני מצטלמת. אפילו הילדים שלי מצטלמים כל הזמן. מהקטן ועד הגדול. יש לקוחות שעוקבות אחרי בסטורי. הן מרגישות שהן מכירות אותי. ובפועל, זה מביא לקוחות ומגדיל את כמות העוקבים."

לסיכום, אחרי שהשתתפתי, אני יכולה לספר לכן הסדנה לוקחת את המשתתפות ביד ומראה להן איך לנצח את הפוביה הטכנולוגית, ולהגיע לסטורי מנצח, שלב אחרי שלב. עם חיוך, ליפסטיק אדום ונצנצים. במילים אחרות, אחרי הסדנה תדעו לעשות סטורי. ואולי יותר חשוב תפסיקו לפחד ממנו. במבחן התוצאה, אני העליתי סטורי ראשון!

רוצות להתעדכן בכל תאריכי הסדנאות הקרובים? כנסו לכאן: לינקוש לאינסטוש

רוצה לדעת עוד על שיווק באמצעות תוכן?

מוזמנת להירשם לניוזלטר ולהכיר את כל הסודות הגדולים של העסקים הקטנים.  
בלוג נשים בעסקים
1+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה