fbpx

עם תכנון נכון משכנתא יכולה להיות העוגן המשפחתי שלכם

מאור וגל מלכה הכירו בצבא. הוא המפקד והיא החיילת, עד שהחליפו תפקידים והיא הפכה למפקדת שלו. הם למדו ביחד את התואר הראשון והשני, בין לבין התחתנו, הולידו שני ילדים, ופתחו את "העוגן" – עסק לייעוץ משכנתאות. משרד בוטיקי שממוקם בזיכרון יעקב ונותן מענה לכל חלקי הארץ, במסגרתו הם מלווים אנשים בתכנון משכנתא, עוד בטרם רכשו את הבית, מחזור משכנתא, לקיחת משכנתא חדשה, ועוד.

"אחרי 10 שנים בצבא שבמסגרתם עסקנו בתפקידים שנוגעים בהצלת חיי אדם, רצינו עבודה עם תחושת שליחות וסיפוק גדול, כזו שתהיה סוג של הצלת איכות חייה של משפחה. בחרנו את תחום ייעוץ המשכנתאות. כיום אנחנו עוזרים למשפחות להימנע מטעויות כלכליות שישפיעו עליהם בטווח המידי וילוו אותם שנים קדימה." מאור מלכה מספר.

שיווק עסקים באינטרנט
מאור וגל מלכה. צילום דנה יוספזון

אילו טעויות כלכליות אתם פוגשים?

"יש אנשים שלוקחים הלוואות על גבי הלוואות מכל גוף שמוכן לתת. אשראי חוץ בנקאי, חברות האשראי, ועוד. הם מסתכלים על ההלוואה כפתרון, בעוד שאני רואה את זה כבעיה. לדוגמא, הייתה לי לקוחה שההכנסה שלה עמדה על 13,000 ₪. היה ברשותה נכס ללא משכנתא, אבל היא הגיעה אלי כי אמרה שהיא לא מבינה למה הכסף מתאדה לה מבין האצבעות. בשיחה הראשונה היא ציינה שכל חודש היא מחזירה הלוואות בסך 4,000 ₪. כשבדקתי את המסמכים שלה לעומק גיליתי שיש לה החזר הלוואות חודשי של 16,000 ₪. היא בכלל לא ידעה שהיא מחזירה כל כך הרבה כסף. בסוף לקחנו משכנתא על חשבון הבית שלה והקטנו את ההחזר החודשי ל-2,600 ₪. טעות נוספת שחוזרת על עצמה היא שאנשים הולכים לבנקים לבד, ולבנקאים שהם מכירים מתוך המחשבה שהם יתנו להם תנאים טובים. בנוסף לזה, אנשים נוטים לקבל הצעה מהבנק כפי שהיא, מבלי לקחת בחשבון שאפשר להתווכח, לשנות ולייצר את התמהיל שמתאים להם כלכלית."

מתי פונים לעזרתכם?

"יש את אלו שצריכים עזרה תכנונית לפני קניית נכס. הם מבקשים ממני לנתח בכמה כסף הם יכולים לקנות בית, מבחינת ההחזר החודשי וההון העצמי. יש אנשים שמגיעים מיד לאחר חתימת חוזה, ויש כאלה שמגיעים במצבים של סחרור כלכלי."

מה קורה בקורונה?

"בקורונה יש הרבה סחרורים כלכליים. פגשתי אנשים שההכנסות שלהם נחתכו בחצי, והיה צריך להתאים את היכולות הכלכליות שלהם למצב החדש – לבצע להם מחזור למשכנתא שלהם. הגדלנו את טווח השנים, שזה אולי מהלך לא נכון מבחינה כלכלית, כי בפועל הם ישלמו יותר ריביות, אבל זה ענה על צורך. כי הם פשוט לא יכלו לשלם יותר. הגיעו הרבה לקוחות שרצו לאחד הלוואות. הם חשבו שבכל רגע הקורונה עומדת להיגמר ולקחו עוד ועוד הלוואות עד שאיבדו שליטה על ההחזרים החודשיים."

מה אנשים לא יודעים על משכנתא?

"משכנתא זה כלי שצריך כל פעם לעשות לו תכנון מחדש בהתאם למצב המשפחתי ברגע שיש שינויים משפחתיים כמו שינויים בעבודה, הולדת ילדים, מעברי דירה, כניסה של סכום כסף נכבד ועוד. זה לא אמור להיות נטל, או משהו חונק. צריך לחיות איתה בשלום. ממוצע המשכנתאות של הלקוחות שלנו עומד על מיליון שקלים ומעלה, והם חיים עם זה בשלום."

 

העוגן משכנתאות
העוגן משכנתאות. צילום דנה יוספזון

תספר על התהליך שמצפה ללקוחות שיפנו להעוגן?

"מתחילים מאפיון כלכלי, עוברים על היכולות הפיננסיות של המשפחה כיום ומבצעים תכנון עתידי לטווח הקצר-בינוני על כל המשתמע מכך. לאחר מכן, מגדירים מה יהיה גובה ההחזר החודשי ומה יהיה הסכום הכולל של המשכנתא. עם הנתונים האלה, אני בונה שלוש סימולציות אפשריות, שמהם אנחנו בוחרים את הסימולציה הטובה ביותר עבורם. על סימולציה זו מוגשת הבקשה לאישור עקרוני בכל הבנקים ומכאן מתחיל מכרז ריביות עד לקבלת ההצעה המשתלמת ביותר עבור המשפחה. בפועל, הלקוחות שלי לא עושים כלום למעט להגיע למועד החתימות בבנק (את זה אני לא יכול לעשות עבורם) בימים שגרתיים התהליך לוקח עד חודש וחצי. עכשיו בקורונה, זה יכול להגיע גם לחודשיים."

העוגן משכנתאות – העוגן שלכם בדרך למשכנתא

אתר: mamo.co.il

פייסבוק: העוגן-ליווי ויעוץ משכנתאות

טלפון: 050-471-2336

אהבת את מה שראית?

 רוצה לדעת פרטים נוספים על כתבות התדמית? הירשמי כאן והמידע בדרך אליך!
כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
גלילה למעלה