fbpx

"ואז זה היכה בי": ההרצאה שאת לא יכולה להרשות לעצמך לפספס

יכול להיות שאחותך סובלת מאלימות כלכלית? אולי שכנה שלך חווה אלימות מילולית? הבת שלך? האם את מכירה את נורות האזהרה שיוכלו לסייע בעת הצורך? תקשורת פתוחה היא אמצעי עזר יעיל, ואת זה כולנו יכולות לעשות. בהרצאתה, "ואז זה הכה בי", ג'ודית מגן חושפת את סיפורה כמי שחייתה תחת מעגל האלימות במשך 10 שנים. ספויילר: בסוף מגיע הפי אנד
 
אי אפשר שלא להתפעל מג'ודית מגן (46). יש לה זיק של שמחה בעיניים, נוכחות בולטת, מנה הגונה של כריזמה, וקול מזמין ועדין שמצליח להישמע סמכותי. בעזרת ארגז הכלים הזה, היא יוצאת יד ביד, למסע מעצים עם נשים בתהליכי שינוי ופריצה בקריירה ובחיים, כמאמנת אישית. "ללוות נשים בצמתי דרכים זה הייעוד שלי." היא מסבירה. בנוסף, היא מעבירה סדנאות, ולאחרונה, הוסיפה לעצמה טייטל חדש: מרצה. שבמסגרתו, היא מספרת את סיפורה האישי. הסיפור שיכול להיות של כל אחת ואחת. זה שהביא אותה להיות האישה שהיא היום.
 

על מה ההרצאה?

"ההרצאה, 'ואז זה היכה בי' מספרת את הסיפור שלי ממקום של עוצמה וחוזק, כי חשוב לי להעביר את המסר הלאה. גם אם לא נוכל למגר את התופעה, לפחות נוכל לזהות אותה, במידה שהחברות או הבנות שלנו נתקלות בה. כניסה למעגל האלימות היא אינה נחלתן של אוכלוסיות מסוימות בחברה. כל אחת יכולה להגיע לשם, ללא הבדל במגזר או בקהילה אליהן היא משתייכת."
 

איך התחיל הקשר ביניכם? 

"בגיל 16 הייתי בחורה מאוד ביישנית וסגורה. פתאום הוא התיישב לידי. הבחור הכי חתיך, והכי מוצלח, מהבית הכי נוצץ. הייתי בשוק שהוא בכלל פנה אלי. הוא היה אביר על סוס לבן, שהבין מה חסר לי בחיים ומילא את זה. כשהייתי בת 24 התחתנו, ואחרי שנה התגרשתי."
 

אף אחד מהקרובים שלך לא ראה?

 "רוב האנשים לא יכלו לדעת כי הסתרתי מעולה. העמדתי פנים שהכל בסדר. הוא היה חזק ואני שברירית. גם ההורים שלי ניסו, אבל אני לא הייתי מוכנה לשמוע. הוא שכנע אותי שהם מזיקים לי, וכך הוא ניתק אותי מהאנשים שרצו לטובתי. לא ראיתי את המציאות כפי שהייתה באמת. הרגשתי נאהבת. אפילו בצבא, הוא דאג שימשכו אותי לבסיס שהוא שירת בו, ונתן לכולם הנחיות איך להתנהל איתי."

 

כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
צילום עמליה לוקאש
כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
צילום: עמליה לוקאש

מה גרם לך לצאת מזה?

"היה אירוע אחד ששם זה היכה בי באמת. יום רביעי, שש בערב. הוא נכנס הביתה ואמר 'איזה שמנה את. אני לא מבין איך אני נוגע בך. אני לא מאמין שככה את נראית'. בדרך כלל לא הייתי עונה. פרט לפעם ההיא, ובתגובה הוא משך אותי לתוך השירותים ונעל אותי בפנים. ושם, במקום הכי שפל, רקמתי תכנית שקראתי לה 'להציל את ג'ודית'. זה לקח שנה עד שבניתי את הזהות שלי מחדש, שבמהלכה השתקמתי, פניתי לעזרה, ופתחתי את הדלת לאותם האנשים שסגרתי ורוצו את הכי טוב בשבילי. פניתי לעזרת פסיכולוגית והבוס שהיה לי בזמנו. כשהייתי מוכנה, פגשתי אותו במקום ציבורי, כי רציתי להיות מוגנת. אמרתי לו שאני רוצה להתגרש, ושבתמורה אני מוותרת על כל מה שהיה לי. יצאתי מהקשר הזה עם תיק קטן אחד."
 

כאימהות וחברות, מהם תמרורי האזהרה אליהם אנחנו צריכים לשים לב?

"הלוואי והיה לי צ'ק ליסט שהייתי אומרת שאם את עונה על חלק מהשאלות, את בסכנה. אבל בגדול, אם מישהי משנה את התנהגותה, ללא סיבה ברורה. מישהי נמנעת לצאת. לא רוצה להזמין אנשים הביתה. סיפורים של קנאות מוגזמת בין בני זוג. מישהי שמנהלת חיים מאוד מסוגרים, שהיא לא רוצה לשתף דברים שקורים לה בחיים. מאז שיצאתי עם ההרצאה, נשים נחשפות בפני בנושא האלימות הכלכלית. זה קורה גם לנשים חזקות, קרייריסטיות ומצליחות. חשוב מאוד לא לפחד לדבר על זה, כי זאת הדרך לשים לזה סוף."
 

מה היה הכי קשה?

"הכי פוגעות הן המילים. הן מכאיבות אפילו יותר מהמכות. הייתה אשמה גדולה. הלכתי לטיפול פסיכולוגי, ובמפגש הראשון אמרתי אני רוצה שתעזרי לי להיות אישה יותר טובה. והיה קשה עם העובדה שברגע שיצאתי ממערכת היחסים, כמה מהחברים שלי אמרו שידעו שקרה שם משהו. היה נורא מכאיב לגלות שהם לא עשו כלום. שהם לא נלחמו עלי. אבל אני לא מאשימה אותם כי גם אני שתקתי. אם מישהו היה אומר לי אז תתעוררי, הייתי אומרת לו שהוא הזוי, תראה כמה אני מקבלת."
 

למה יצאת דווקא עכשיו עם ההרצאה שלך?

"חיכיתי שהבנות שלי יגיעו לגיל המתאים שאוכל לספר להם. שיתפתי אותן כבר בתהליך כתיבת ההרצאה. זאת הייתה שיחה עם הכלה ואהבה. הן באו ביחד עם אמא שלי להרצאה הראשונה שהעברתי, וזה לא היה פשוט. אבל אני הרגשתי שהן מוכנות לשמוע. הילדים שלי הם שותפים למסע שאני עוברת בשנים האחרונות מאז שפתחתי את העסק שלי. אני מנהלת בית פתוח שמדבר על הכל. יש תקשורת מאוד פתוחה ותומכת. זה השיעור שעברתי."
 

איך אנשים מגיבים לסיפור שלך?

"הם לא מבינים איך זה יכול להיות, כי אני נראית להם חזקה. אבל להיות במעגל האלימות לא קשור לתכונות אופי. אלא לנשים שזקוקות למשהו, ולמישהו שמזהה את זה. נוצרת תלות בדבר הזה שהוא מספק ובמקביל הביטחון העצמי יורד. במשך שנים הייתי בטוחה שאני לא מספיק טובה."
 
אל תישארו לבד. ההרצאה "ואז זה היכה בי" של ג'ודית מגן תפיל לכן אסימונים, שבעזרתם אולי תוכלו לשמש חבל הצלה עבור היקרות שלכן.
 
מועדים על ההרצאה מתפרסים בדף הפייסבוק: ג'ודית מגןJudith Magen Life coaching
ניתן גם להזמין את ההרצאה לביתכם בטלפון: 050-570-7069 או לעקוב אחרי האירועים ברשת.

אהבת את מה שראית?

רוצה לדעת פרטים נוספים על כתבות התדמית? הירשמי כאן והמידע בדרך אליך!

כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
1+
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיווק באמצעות תוכן יכול להוביל את העסק שלכן קדימה. לגרום לבידול שלכן לבלוט החוצה, להישאר בתודעת הלקוחות ולחדור לקהלי יעד חדשים. וכפועל יוצא להגדיל מכירות. רוצות לדעת עוד?
תקליקו כאן
אולי תאהבי גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה