fbpx

מישהי לדבר איתה: אימון פרקטי משלב רפלקסולוגיה ושיחה

כאשר חושבים על זה, זוהי משוואה פשוטה. קחו אישה אנרגטית וסקרנית שהתחילה את דרכה כרפלקסולוגית, ותוסיפו לה את ההבנה שכדי לקבל תוצאות אפקטיביות בזמן הכי קצר שניתן, היא צריכה להעביר את מטופליה אימון אישי. ויקי חזן (44), נשואה ואמא לשני צעירים, פיתחה שיטת טיפול חדשה, בה היא משלבת רפלקסולוגיה עם כלים נוספים מתוך עולם האימון וה-NLP.

"ברפלקסולוגיה אני מאבחנת דרך כפות הרגליים את המצב הבריאותי של המטופל שמולי. הנחת היסוד היא שלכל מחלה לכל כאב או סימפטום יש הסבר הוליסטי, לדוגמא: כאבים בשכמות, יכולים להצביע על עומס יתר. מערכת העיכול מדברת על עיכול החוויות בחיים. כשאנחנו מחזיקים בידנו את האינפורמציה הזו אפשר להתאים טיפול מדויק." היא מספרת.
 
כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
מה הביא אותך לשלב בין הרפלקסולוגיה לאימון אישי ו-NLP?
"דרך כפות הרגליים ניתן לאבחן את האישיות של המטופל שמולי, אני יכולה לראות מה מניע, ומה מעכב אותו, איפה החוזקות והחולשות שלו. כרפלקסולוגית אני יודעת לשאול את השאלות המדויקות, שבאמצעותן המטופל מתחיל להבין את הגורמים לעיכוב, בתהליך האימון אני עוזרת לו לזנוח את ההרגלים שאינם מקדמים אותו, ולסגל לעצמו חדשים, שיכוונו אותו לעבר הגשמת המטרות שלו בחיים. עם הזמן כאשר הוספתי את ה-NLP לארגז הכלים, העמקתי את הטיפול וקיצרתי תהליכים. כיום בתהליך של עד 10 מפגשים ממוקדים, אנחנו מצליחים להפוך את החיים שלנו ב-180 מעלות, והבונוס הוא הקלה של הכאבים שיש לנו בגוף. יש הרבה רפלקסולוגים שהוסיפו להתמחות שלהם דיקור או תחומים שונים מתוך הרפואה המשלימה, אך עבורי השילוב של מגע ושיחה מרגיש טבעי מאוד."
 

איזה תוצאות את רואה עם המטופלים שלך?

"יש המון סיפורים שמלווים אותי, לדוגמא: הגיעה בחורה צעירה שמצאה נחמה באוכל. דרך כפות הרגליים, תשאול ושיחה, הצלחנו להבין שמקור הבעיה שלה נובע בעצם מהקושי באינטימיות, לאחר תהליך קצר של כ-4 טיפולים, היא ירדה עשרה קילו במשקל ועדיין ממשיכה לרדת. מטופל אחר סבל ממיגרנות תכופות בעקבות סטרס, כאשר הבנו את מקור הלחץ, הצלחנו לשחרר אותו. בעקבות הטיפול תדירות המיגרנות פחתה מיומיום לפעם בחודש, לכל היותר.
מטופלת אחרת עם בעיות בזוגיות, הבינה במסגרת התהליך, שבשביל להגיע לשלום בית, עליה לעשות את השינוי מהצד שלה ולא לצפות שבן זוגה ישתנה. היא "הצליחה להיכנס לנעליים" של בן זוגה, ולנטרל את הפרשנות והתוויות שהיא שמה על אירועים. היום הדינמיקה שלהם השתנתה והיא מאושרת. נקודת המוצא שלי, היא שכל פעולה שלנו נובעת מתוך טובתנו העליונה. המשמעות של זה שלא קיים הרס עצמי, אלא צורך שכאשר נצליח לפצח אותו נוכל ולמצוא לו תחליף ולפתור אותו."
 

איך האימון וה-NLP תרמו לך בחיים ?

"בכל הרבדים. אני שופטת פחות – את עצמי ואת האחר, למדתי שאין דבר כזה נכון ולא נכון, אלא אפקטיבי לעומת לא אפקטיבי עבורי, שהפרשנות שלי לאירועים היא שלי בלבד, וכנראה שהאחר מפרש את הסיטואציה שונה ממני. אם אני רוצה לשנות את מציאות חיי, אני נאלצת לעיתים לצאת מאזור הנוחות שלי ולחפש את התשובות במקום חדש.
משפט חשוב שלמדתי אומר כי 'המציאות שלנו היא סובייקטיבית, היא תוצאה של פעולות שעשינו כחלק מהחלטות שלקחנו, בשל רגשות שהרגשנו לגבי אירוע מסוים.'
אחת האמונות שמלוות אותי בחיים האישיים, היא אמא טובה היא אמא שטוב לה. אני עושה למען המשפחה שלי בכל יום את ההכי טוב שלי, וזה כיף."
 

זה נשמע קל כשאת אומרת את זה, אבל איך זה בא לידי ביטוי בפועל ?

"זה עניין של אימון ופרקטיקה. חשוב להבין, אני לא חושבת שהחיים הם ורודים ומושלמים, ואני לא מאמינה שבכל רגע בחיים שלנו אנחנו צריכים להסתכל רק על חצי הכוס המלאה, יש ימים קשים ויש סיטואציות שהן לא נעימות, וצריך לתת להם מקום. זה בסדר ליפול, אבל כאשר מפתחים את המודעות הנפילות הופכות להיות פחות קשות ויותר קצרות, להזדקף בחזרה הופך להיות קל יותר."
 

איזה טיפים את יכולה לתת לאנשים בשביל להירגע?

"תשקיעו בעצמכם, אל תסתפקו במקום אחרון. הספה בסלון או רכב חדש, לא חשובים יותר מלימודים וקורסים שיעשירו אתכם. צאו מאזור הנוחות, יש עולם שלם בחוץ. אחת מהנחות היסוד של ה-NLP היא שתמיד יש עוד אפשרות, לכל בעיה יש יותר מפתרון אחד גם אם כרגע זה נראה אחרת."

 

עקב בצד אגודל – רפלקסולוגיה משולבת עם אימון אישי ו – NLP לתוצאות אפקטיביות בזמן קצר.

הקליניקה של ויקי נמצאת ברחובות, לתיאום פגישות ושאלות נוספות 052-3893809

 

אהבת את מה שראית?

 רוצה לדעת פרטים נוספים על כתבות התדמית? הירשמי כאן והמידע בדרך אליך!
כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
1+
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיווק באמצעות תוכן יכול להוביל את העסק שלכן קדימה. לגרום לבידול שלכן לבלוט החוצה, להישאר בתודעת הלקוחות ולחדור לקהלי יעד חדשים. וכפועל יוצא להגדיל מכירות. רוצות לדעת עוד?
תקליקו כאן
אולי תאהבי גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה