fbpx

תנסו את זה בבית: טיפים לכתיבת פוסטים שיווקיים

"כשאת כותבת, זה נראה כל כך קל". אם רק היה לי שקל על כל פעם ששמעתי את המשפט הזה, הייתי עכשיו יורדת על שווארמה בשוק בתורכיה במקום לכתוב לכם את שמונת הטיפים לכתיבת פוסטים. אבל במקום לטפטף טחינה על דש המעיל, אני כותבת לכם כמה מהכלים שאספתי עם השנים על כתיבת פוסטים ברשתות החברתיות:

 

חוק ורדה רזיאל ז'קונט

קחו את כל הטיפים שבעולם ותזרקו אותם. די לחוקים ולסייגים. די למשימות של עשה ובשום אופן אל תעשה. בכדי שכתיבת תוכן שיווקי תשפיע בשיא הדרה היא צריכה לפנות לרגש. ובשביל זה, צריך ליהנות. עכשיו לכו תהינו כשאסופת חוקים מיותרים יושבת לכם על הראש. קודם כל תכתבו את מה שיושב לכם בבטן. אחר כך תחליטו מה לעשות עם זה.
 

אקספוזיציה זה למתנצלים

תתחילו מהאמצע. בשביל לתפוס את תשומת הלב של הקוראים נתונות לרשותכם שניות בודדות. תתחילו בהכי גבוה שלכם ותגבירו את הקצב. בלי משפטים מתנצלים כדוגמת, מי שמכיר אותי יודע ש…, או אני לא נוהגת לכתוב כאן, אבל…. פשוט תכתבו את המסר שאתם רוצים.

בשביל לכתוב צריך לדעת למחוק

מלאכת הכתיבה מורכבת משתי משימות שצריך לבצע:

1. לכתוב.

2. לערוך.

כשאתם כותבים זה הזמן שלכם להתפרע. להיות יצירתיים, מצחיקים, שובבים. וכל מה שאתם (אולי) לא מרשים לעצמכם ביום-יום. תכתבו מהבטן. מה אתם אוהבים בעבודה שלכם ואפילו את מה שלא. אחרי שתסיימו, תנו לטקסטים לתפוח בצד יום או יומיים. ורק אחר כך תחזרו אליהם לקריאה שנייה ועריכה. ואם בזמן הכתיבה כתבתם את כל מה שעלה בדמיונכם. בזמן העריכה אתם צריכים לשבת קפוצים וביקורתיים בכיסא ולערוך. זה אומר את מה שיצא מטופש, למחוק. לחדד את המסר. לתקן טעויות הקלדה ושגיעות כתיב (בודקת שאתם עדיין איתי).

כולה פוסט

בכל פוסט מסר אחד. בלבד. לצורך העניין, גם תעשו לי לייק – זה מסר. אם אתם מבקשים שירשמו לרשימת התפוצה שלכם – זה מסר. גם אם יש לכם מבצע מדהים, ואתם משיקים מוצר חדש, ואתם מתרגשים ונרגשים, והכלב אכל לכם את השיעורים, אל תכתבו את זה בפוסט אחד.

כוחו של פוסט הוא מוגבל. אם כותבים אותו כמו שצריך הוא יכול לעשות למענכם עבודה טובה, ולתת לכם את החשיפה שאתם מחפשים. במידה ובלבלתם את הקוראים שלכם עם מספר מטלות שונות, הם פשוט לא יעשו עבורכם כלום. ואתם כל כך טרחתם. לא חבל?

תניעו

תחתמו בשורה שמניעה לפעולה. תסבירו לקוראים מה רציתם מהם. למה הם בזבזו שניות יקרות מזמנם. לא תאמינו כמה קשה לבעלי עסקים לחתום בשורה שמניעה לפעולה. להרבה מהם זה גורם להתפתל מול המקלדת. לנזול מתחת לשולחן ולחכות שיעבור. בשביל שהפוסטים שלכם יעבדו למענכם, תצטרכו להתגבר על הקושי.

להיות או לא להיות כותרת

מה לא נאמר עליה? היא הכי חשובה. היא-היא הקובעת אם הקורא ימשיך לקרוא את הטקסט. צריך להצליף אותה בכוח על הקוראים. לעשות דרכה וודו. אבל גם לכתוב כותרת שתתן הבטחה מדויקת לתוכן.

איף. כמה לחץ? אז קודם כל, בפוסטים לא צריך כותרות. ואם אתם מפרסמים ברמה יומיומית, פשוט תפריחו את היונה הזאת מהכובע. אבל נניח שאתם ממש חייבים לכתוב כותרת, אז פשוט תכתבו אותה בסוף. זה אומר, קודם את הטקסט ורק כשסיימתם והבנתם מה יצא. רק אז, תכתבו את הכותרת.

הלייק לא קובע

אתם לא כותבים בשביל להשיג לייקים. אתם אפילו לא כותבים בשביל שיאהבו אתכם. הסיבה שאתם יורקים ניטים מהאוזניים ומתאמצים על בסיס יומיומי היא בשביל שיכירו אתכם ואת המותג שלכם. שיבינו במה אתם שונים ממתחרים שלכם, ומעל הכל, מה יוצא ללקוחות שלכם אם יחליטו לקנות מכם.

לאבא שלי יש סולם הכי גבוה

הרבה אנשים מתקשים לכתוב על עצמם. מאיזו סיבה כמעט כולם חושבים שהמשמעות של שיווק עצמי זה לעמוד בכיכר העיר (פייסבוק, לצורך העניין) ולומר אני הכי טוב. אז קודם כל במציאות של היום יש הצפה של בעלי מקצוע מכל תחום. ובואו נצא מנקודת הנחה שכולם טובים (תזרמו, כולם טובים). זה מבטל את היכולת להיות הכי טובים. הכי גדולים. הכי מצליחים. הכי של ההכי. לא צריך להיות הכי. אבל כדאי שתהיו אתם. כזה אין עוד בשום מקום.

מקווה שהמאמר עזר לכן לפזר את החששות סביב כתיבת תוכן שיווקי לעזק שלכן. אבל אל דאגה, מרגישות שאתן צריכות עזרה? מעולה! מזמינה אתכן למפגש אישי שבמסגרתו נבחן איך לשפר את כתיבת הפוסטים השיווקיים שלכן ברשתות, נבין מה קשה בזה? ונחשוב על גאנט רעיונות כך שתצאו עם ארבעה פוסטים לפחות.

יאללה, תתקשרו ונקבע? 054-6252104

רוצה לדעת עוד על שיווק באמצעות תוכן?

מוזמנת להירשם לניוזלטר ולהכיר את כל הסודות הגדולים של העסקים הקטנים
בלוג נשים בעסקים
0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה