fbpx

זוגיות טובה אחרי לידה

לפני שמתחילים לדבר על זוגיות טובה, שמעו בדיחה: שלד אחד נכנס לרופא. הרופא מסתכל עליו ואומר: עכשיו באים? יעל בשור (55), מטפלת משפחתית, זוגית ופרטנית, מגשרת ומתאמת הורים, רואה בקליניקה שלה זוגות שזה בדיוק המצב שלהם. "ישנם מצבים בהם מגיעים זוגות שמספרים שנולד להם תינוק לפני עשרה חודשים ומאז הם לא נגעו אחד בשנייה. אני מאמינה שאם אנחנו עולים על בעיות וקשיים קטנים בהתחלת הדרך ומדברים אותם אז קל יותר לטפל בהם. למשל אני מתוסכל או אני עייפה. מעצם אמירת הדברים, הם יכולים להפוך להיות פשוטים יותר. זה עוזר לייצר שיח של סדרי עדיפויות שמתחשב בשני הצדדים." היא מספרת.

ניסיון טיפולי עתיר שנים בזוגות, לימד אותה שחלק משמעותי של הבעיות והאתגרים צצים עם לידתו של התינוק הראשון. ההבנה הזו הביאה אותה לפתח סדנה דיגיטלית: "זוגיות אחרי לידה", שמטרתה להעניק כלים לתקשורת נכונה מתוך אמפטיה ושיתוף.

"זוגות אחרי לידה צריכים לדאוג לעצמם. זאת יכולה להיות מתנה שימושית ומיוחדת ללידת תינוק עבור שני בני הזוג. זה מוצר שונה מעוד שמיכה או צעצוע לתינוק." היא אומרת.

איך נולד הרעיון לייצר סדנה לזוגיות אחרי לידה?

"זוגות מתחתנים טועים לחשוב שהאהבה תנצח את אתגרי החיים. לידת ילד ראשון, בדרך כלל, זה האתגר הראשון שהזוג צריך להתמודד איתו. זה משהו עצום שאי אפשר להתכונן אליו. הסדנה נולדה מתוך הרצון לפשט את הדברים עבור בני הזוג בצורה קלילה ונעימה. בסדנה תמצאו כלים לתקשורת מקרבת שמאפשרת לבני הזוג שלנו לשמוע אותנו, מצד אחד ומנגד, היא גם מסייעת לנו להאזין לבן הזוג שלנו בפתיחות ואמפטיה. חשוב לזכור שתינוק נולד מתוך זוגיות שאנחנו מעוניינים לשמר. זוגיות זאת עבודה קשה שמצריכה ויתור והכלה. מכל האנשים במשפחה שלנו, בן הזוג הוא היחידי שאנחנו בוחרים ולא יכולים לקחת אותו כמובן מאליו. לבחור בבן הזוג שלי בכל יום מחדש, זה לא דבר שמגיע מעצמו, אלא מצריך השקעה מתמדת של פירגון, הקשבה, שיתוף ודאגה."

זוגיות טובה
צילום נתי גולן

מה מקבל מי שרוכש את סדנת "זוגיות אחרי לידה"?

"סדנה בת 8 שיעורים שנשלחים כל שבוע בלינק. כל שיעור הוא בין 5-8 דקות, מתוך המחשבה שלזוג אחרי לידה יש מעט זמן פנוי ואם יש הרבה זמן הם יעדיפו לישון. בכל שיעור יש מצגת וסרטון, והם עוסקים בנושאים שונים הקשורים לזוגיות עם דגש לתקופה שאחרי לידה; כסף, לחץ ומתח, מטלות הבית, מי קובע מה, סקס ואינטימיות, גבולות, בקשת עזרה, ועוד. בנוסף יש הנחות לשירותים של בעלות מקצוע רלוונטיות לנושאים שהסדנה עוסקת בהם, כמו כלכלנית שמתעסקת בכלכלת המשפחה, מוצרים לתינוקות ועוד. בסיום הקורס ישנה שיחה בת חצי שעה איתי, בטלפון או בזום, שבמסגרתה אני עונה על שאלות."

מה יתרונות הסדנה?

"זוגות אחרי לידה, שהזמן שלהם צפוף ממילא יכולים לצפות בשיעורים מהמחשב הביתי בזמנם הפנוי. השיעורים מאוד ממוקדים, ונותנים כלים פשוטים ליישום, מתוך הבנה של מערכת האתגרים שבני הזוג חווים. יש אמפתיה והכרה בקשיים שלהם, ומתן פתרונות."

מה את מביאה מהניסיון שלך כמטפלת זוגית ומגשרת לסדנה הזאת?

"יש לי המון כלים וידע שקשורים בזוגיות. בניתי את הסדנה אחרי ניסיון רב שנים בטיפול זוגי. ראיתי שחלק גדול מהבעיות צצו אחרי הלידה. נשים התלוננו שהבעל לא הקשיב, וגברים התלוננו על חוסר תשומת לב מצד האישה. הבנתי שזה אתגר שצריך לתת לו תשומת לב ועשיתי את זה תוך שימת דגש על זוגיות. אני מאמינה שאם לא מטפלים מספיק מהר, גוררים את הבעיות שהופכות להיות כדור שלג. אם אתם לא לומדים לדבר ביניכם את הקשיים, הם מתגברים וחבל."

יעל בשור היא אמא לארבעה, וסבתא לשני נכדים. עם השנים עסקה במשפחתיות מכל ההיבטים. היא מעידה על עצמה שהיא תלמידה נצחית, שכל הזמן מתמקצעת ומרחיבה את הארגז הכלים שלה. "אחרי לידה, היכולת שלנו לתקשר ולהיות בשביל השני עומדת למבחן. וכדאי מאוד לצלוח את האתגר הזה כי זוגיות טובה היא איכות חיים." היא מסכמת.

לקוראות הבלוג, עד לתאריך 2.8.2020 מחיר הסדנה 275 ₪. ניתן לרכוש כמתנת לידה מקורית.

 

זוגיות טובה אחרי לידה זה אפשרי

 לרכישה ופרטים נוספים הקליקו כאן

אהבת את מה שראית?

 רוצה לדעת פרטים נוספים על כתבות התדמית? הירשמי כאן והמידע בדרך אליך!
כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
2+
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיווק באמצעות תוכן יכול להוביל את העסק שלכן קדימה. לגרום לבידול שלכן לבלוט החוצה, להישאר בתודעת הלקוחות ולחדור לקהלי יעד חדשים. וכפועל יוצא להגדיל מכירות. רוצות לדעת עוד?
תקליקו כאן
אולי תאהבי גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה