fbpx

דיקור סיני כטיפול שלם לגוף ולנפש

לימור לוי: "אני מטפלת בכאב נפשי ופיזי. לא חשוב לי איזה שם נתנו לו ברפואה המערבית. מעניין אותי איפה כואב ושם אני מטפלת."

מי לא שמע על דיקור סיני או רפואה סינית? על פניו נראה כי מילים אלו הושרשו בתרבות המערבית והפכו לשם דבר. אך, מה אנחנו באמת יודעים על התחום? באילו בעיות דיקור סיני מטפל? ובמה הוא יכול לעזור ולשפר את איכות החיים?

לימור לוי, (51) מטפלת ברפואה סינית מספרת: "רפואה סינית מטפלת באינספור בעיות. המומחיות שלי היא בעיות אורתופדיה, פציעות ספורט וכאב. בנוסף לזה, בתחום ישנו טיפול מעצים שנקרא דיקור קוסמטי. מדובר על סדרה של עשרה טיפולים שמחזקים את הגוף, מצעירים אותו ומעדנים תופעות לוואי כמו קמטים וכתמים בעור. הטיפול מסייע להרמת הפנים, העפעפיים, הסנטר וצידי הלחיים בצורה לא פולשנית. ואף מסייע לבעיות שאופייניות לגיל המעבר."

איך הגעת לטיפול ברפואה סינית?

"לפני 15 שנים עבדתי בתחום הכספים, אבל תמיד ליוותה אותי הרגשה שאני צריכה לעזור לאנשים. את צעדי הראשונים התחלתי בטיפולי הילינג. בסוף כל טיפול לא הצלחתי להסביר מה היה בקליניקה, פרט לעובדה שזה עבד. בהיותי אדם פרקטי הבנתי שאני לא יכולה להסתמך רק על טיפולים אנרגטיים. אני צריכה כלי מוחשי יותר שבעזרתו ניתן לגעת באנשים. למדתי דיקור סיני, וכבר בשיעור הראשון הרגשתי שהתחום הזה מדבר את השפה שלי. שאני בבית. אני עוסקת ברופאה סינית מזה 7 שנים, שבמהלכם הוספתי גם את הדיקור הקוסמטי."

כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
צילום נמרוד כהן

מה אנשים לא יודעים על רפואה סינית?

"יש הרבה אנשים שסובלים מבעיות אורתופדיות, פציעות ספורט וכאב, ופונים למשככי כאבים. התרופות מעלימות את הכאב באופן רגעי ולא מטפלות בשורש הבעיה. בשיטת הטיפול שאני עובדת לפיה, לא חשוב איזה שם הרפואה המערבית נתנה לבעיה, כי אני מטפלת בכאב נפשי ופיזי. כשמטופל מגיע לקליניקה שלי, הוא מצביע על הנקודה הכואבת, ובה אני מטפלת. אני מאמינה ש-90% מהכאבים שלנו קשורים בנפש ורק 10% בבעיות פיזיות. במילים אחרות, מאחורי כל ביטוי פיזי, חבוי אתגר נפשי שמניע ומתסיס אותו. רפואה סינית היא טיפול שלם שבנוי על גוף ונפש. עד שלא מתנסים בטיפול, לא מבינים את העוצמות שלו."

איך דיקור סיני יכול לעזור לפציעות ספורט?

"דיקור סיני עוזר להחלמה מהירה בפציעות ספורט, כיוון שיש הזרמה של דם וחמצן מסיביים לאזור הפגוע. הדיקור מחזק את הגידים והרצועות, מאלחש את הכאב, מאיץ את תהליך הריפוי וההחלמה ומסייע בתהליך השיקום. חשוב להבין שאני לא מדקרת את המקום הפצוע והכואב, אלא במקומות אחרים שיכולים לסייע להחלמה, ולהזרים את הדם לאזור הפגוע. מדובר על טיפול מאוד אינטנסיבי וממוקד שבזכותו ניתן לחזור לפעילות ספורט שגרתית, דבר שהוא חשוב במעלה אצל ספורטאים מקצועיים וחובבנים. הדבר חוסך עוגמת נפש וכאב מיותר מטיפולים ממושכים שמונעים מהם לחזור לפעילות הסדירה."

לימור לוי משתפת בסיפורים מרגשים מהקליניקה

"מטופל שהגיע לקליניקה סבל מכאבי גב עזים בשל 3 פריצות דיסק, שהוא סוחב איתו כבר 30 שנים. בשביל להתמודד עם הכאבים הוא קיבל זריקות אפידורל. הוא הגיע אלי במצב שנאלץ להפסיק לקחת את האפידורל כי זה השפיע על בריאותו בצורה לא טובה. ולא רק, כי גם מצבו הנפשי היה ירוד מאוד, עקב סבל כל כך ממושך. במהלך המפגש הראשון, הוא שיתף שהחלום שלו לחזור לרוץ. בטיפול השביעי הוא חזר לעשות הליכות, ואחרי חודשיים שלח אלי תמונה שלו מסיים מרוץ של 10 ק"מ. אולי זה היה הגשמת חלום עבורו, אבל גם עבורי מדובר על סיפוק אדיר והוכחה חוזרת לכך שהטיפול עוזר פיזית ונפשית כאחד. זה היה סיפוק אדיר בשבילי.

ויש סיפור מאוד מרגש על אישה מאוד יפה ומטופחת שהכרתי. כשהיא הגיעה לטיפול כמעט ולא זיהיתי אותה. היא הייתה עם עיניים עצובות, פנים נפולות וקמטים. בעלה חלה בסרטן ועברה שנתיים מאוד קשות נפשית וכלכלית. שילבנו בטיפול דיקור ופרחי באך והיא חזרה לחייך. האור והביטחון העצמי חזרו לחייה. אלו סיפורים שאי אפשר להתרגל אליהם. מרגשים נורא. בנוסף אליהם יש את המקרים של נשים שמגיעות לדיקור קוסמטי. הן יוצאות מהקליניקה ואנשים עוצרים אותן ברחוב לשאול, אם עשו ניתוחים בפנים."

כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
צילום נמרוד כהן

הקליניקה של לימור לוי רפואה סינית נמצאת במודיעין.

90% מבעיות הבריאות שלנו נובעות מנפש שלא טופלה כהלכה.

לימור לוי 050-867-2245

אתר: http://bit.ly/2Qpy4a5

פייסבוק: לימור לוי – רפואה סינית

אהבת את מה שראית?

רוצה לדעת פרטים נוספים על כתבות התדמית? הירשמי כאן והמידע בדרך אליך!
כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
1+
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיווק באמצעות תוכן יכול להוביל את העסק שלכן קדימה. לגרום לבידול שלכן לבלוט החוצה, להישאר בתודעת הלקוחות ולחדור לקהלי יעד חדשים. וכפועל יוצא להגדיל מכירות. רוצות לדעת עוד?
תקליקו כאן
אולי תאהבי גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה