fbpx

הבוקר שאחרי: מה מצפה למי שמפרסמת כתבת תדמית?

שיווק יעיל לעסק זה מערכת יחסים עם הלקוחות שלנו, שמורכבת ממספר שלבים. ביניהם משחק מקדים, היכרות עמוקה ורכישה. למעשה, רק לעיתים רחוקות נוכל לבנות על לקוח סטוצ'יונר. כזה שרק נחשף לתכנים שלנו, וקונה בלי להתלבט, להתחבט, להשוות למתחרים או לנסות להתמקח על המחיר.

הסטטיסטיקות מספרות שכל לקוח עובר תהליך של כמה חודשים עד שהוא מבשיל לקנות מאיתנו. במסגרת "מסע הלקוח" הוא נחשף לנכסים הדיגיטליים שלנו באינטרנט. אם לפרסונה הדיגיטלית שלכן יש נוכחות, ברשתות, באתר, דפי נחיתה, הוא יבין שיש כאן עסק רציני. כזה שלא עוצר באוגוסט כי הילדים מטפסים על הקירות בבית.

בלוג נשים בעסקים
צילום טל גבעוני

אנשים קונים מאנשים

הפרסונה הדיגיטלית שלכם יכולה להיות מנצנצת, אבל אנשים עושים עסקים עם אנשים שהם מכירים. כאלה שהם מרגישים שהם מתחברים אליהם ומדברים את אותה השפה שלהם. מהסיבה הזאת בדיוק כתבות התדמית והמאמרים בפינת היזמיות עובדים בצורה כה יעילה.

מדובר על תוכן שיווקי מדויק שעוזר לכן להישאר בתודעת הלקוחות, ולחדור לקהלים פוטנציאליים חדשים. במילים אחרות, הן מחממות את המכירה.

אז מה יקרה לכן בשנייה שאלחץ על כפתור "פרסם" והכתבה תעלה לאוויר?

מרבית הכתבות מעוררות תגובות חמות ונעימות עבור בעלת העסק. מעין ברכות יומולדת, אבל הפעם המילים החמות יתמקדו בעבודה הקשה שאתן משקיעות בעסק. יש כתבות תדמית שהכניסו לבעלת העסק עבודה. יש כתבות שהגדילו את כמות העוקבים ברשת של אותה עצמאית, ואחרות שעזרו בקידום האתר בגוגל או חידדו את הבידול מול המתחרים.

אבל חשוב לי להבהיר שכתבת תדמית היא כלי שיווקי. תוכן שינגיש את המידע על העסק שלכן בצורה שונה. לא עוד פוסט בפייסבוק, דף נחיתה או אתר. אלא טקסט שיש בו מקום לרגש, לסיפור האישי שלכן לצד הצרכים השיווקיים של העסק.

כיאה לכלי שיווקי, כתבת התדמית תעשה עבורך את העבודה הטובה ביותר אם תשתמשי בה בצורה המיטבית. מה זה אומר? זה לא זבנג וגמרנו. הכתבה עלתה ועכשיו את יכולה לנוח. להיפך, את צריכה להמשיך את המומנטום ולשווק במקביל.

מה לעשות בשביל שכתבת התדמית תעבוד בשבילך?

רשתות חברתיות: עם פרסום הכתבה, תקבלי ממני לינק. את הלינק תשתפי בכל הרשתות החברתיות שאת פעילה בהן. וכן, גם בדפים האישיים והעסקיים. מתוך ההנחה שהעסק זה את ואת זה העסק, רצוי לשתף בכל המקומות. אם את חוששת מחשיפה כפולה או הצפה, יש עצמאיות שמשתפות יום אחרי יום. מניסיון, שתי הדרכים עובדות נפלא.

קבוצות בפייסבוק: עובד מצוין ומגדיל את החשיפה בצורה משמעותית. אם את עדיין לא פעילה בקבוצות, זהו זמן מעולה להתחיל. תעשי מחקר על הקבוצות הרלוונטיות לתחום שלך, ותצללי פנימה.

וואטספ: אם את נוהגת לשווק את העסק בוואטסאפ, שתפי את הלינק לכתבת התדמית גם כאן.

דפי נחיתה: כלי מכירה שנועד לייצר מקסימום לידים במינימום זמן. אם אתן נעזרות בדפי נחיתה תוכלו לשתף את הלינק בעמוד.

אתר אינטרנט: כתבת התדמית עוזרת לקידום האתר בגוגל. איך? על ידי שיתוף לינק לדף שהיו אליו הרבה כניסות. כשגוגל רואה שיש אתר שמשתף לינקים פנימה והחוצה, הוא נראה לו כמו אתר אמין יותר. בנוסף לזה הכתבה נשארת ברשת באופן קבוע, כך שאם תשתפו אותה בדף האודות, או במקומות אחרים באתר, היא יכולה להמשיך לעבוד עבורכן לאורך זמן.

שיווק חוזר: אחת לכמה זמן מומלץ להעלות שוב את הכתבה ברשתות החברתיות. בצורה כזאת גם עוקבים חדשים שהצטרפו לדפים שלכן יוכלו לקרוא אותה. וגם תזכירו ללקוחות הקיימים שלכן שאתן עדיין חזק בעניינים.

לסיכום, כתבת תדמית שיווקית היא לא הידיעה הפותחת את מהדורת החדשות. למען האמת, תעשו ככל שאתן יכולות כדי לא להגיע לשם. אבל היא בהחלט יכולה לעזור לכן להגיע לחשיפה ולהגדיל את מספר הלקוחות. לשווק בצורה שונה ומעניינת, ולהראות נוכחות ברשת.

יש לכן שאלות? תוכלו להשאיר פרטים כאן, ואפשר גם לדבר,

ליאת בכרך

 054-6252104

רוצה לדעת עוד על שיווק באמצעות תוכן?

מוזמנת להירשם לניוזלטר ולהכיר את כל הסודות הגדולים של העסקים הקטנים  
בלוג נשים בעסקים
1+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה