fbpx

צמחו ביחד עם השכונה: נדל"ן מצליח

לא הרבה אנשים יודעים את זה, אבל שכונת קריית האומנים, שסופחה לרמלה הייתה פעם מטעי פרדסים, ששימשו כמגרש המשחקים הביתי עבור הילדים שגרו בקרבת מקום. עפרה שורק לוי, הבעלים של משרד התיווך נדל"ן מצליח, יודעת לספר על זה, כמי שמכירה את השכונה מלפני  שנוסדה, ועד שהפכה למקום המבוקש שהיא היום.
כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
צילום דניאל רביב
עפרה שורק לוי, מתמחה מעל 15 שנים בשכונת מצליח, רמלה וקריית האומנים. את צעדיה הראשונים כאשת נדל"ן בקריית האומנים החלה בשיווק של דירות יד ראשונה במהלך בניית השכונה. כפועל יוצא, היא יכולה לספר על כל דגמי הדירות והייחודיות שלהן על פני שכנותיהן, ומכירה את המחירים הריאליים שלהם. בנוסף לזה היא מסייעת בליווי צמוד של עסקאות על פי דרישת הלקוח. "בתקופה האחרונה שיניתי את שיטת העבודה שלי. אם בעבר הלקוחות היו עוברים קודם דרך מערך סוכנים מטעמי, כיום השירות והליווי שלי נעשים באופן צמוד על ידי. שמתי לב שאנשים חיפשו אותי, ורצו אותי בפרונט. והחלטתי ללכת על זה." היא מספרת.

איך מתווך תורם לעסקה?

"זה מקצוע מאוד מורכב כי עסקה לא מתחילה ונגמרת ברכישה או מכירה. מתווך מסייע במשא ומתן עד להגעה למחיר הסופי, זה מובן. אבל מעבר לזה, עזרה עם הסדר ופריסת התשלומים, לקיחת משכנתא, והייעוץ המשפטי הנלווה. כולל שיתופי פעולה עם בעלי מקצוע מתאימים. מתווך יכול להתאים עסקה ואת התנאים שלה להון העצמי והיכולת של הלקוח. ואחד הדברים החשובים זה לגשר בפערים שבין המוכר לקונה, ולמצוא את העסקה הנכונה עבורם. לפעמים אנשים מתקשים להוציא כסף על תיווך, אבל המהלך הזה חוסך להם הרבה כסף, עוגמת נפש וכאבי ראש. עסקאות נדל"ן הן עסקאות שמעורב בהם הרבה מאוד כסף ורגש. ההמלצה שלי היא לעשות את זה עם בעלי מקצוע טובים."

איך נכון לבחור מתווך?

"חשוב לבחור את מי שמכיר את האזור שאתם מעוניינים בו על בוריו. לברר, האם הוא רואה את הפוטנציאל שגלום בדירה. כי לכל דירה יש את הסיפור שלה; האם יש לה ערך נוסף כדוגמת זכויות בנייה, שיפוץ שהסתיים לאחרונה, ועוד. חשוב שהוא יכיר את המחירים שנסגרו בפועל, ולא יסתמך רק על הסכומים שאנשים דרשו. ובנוסף יש לזכור, שעסקים עושים עם אנשים ולכן חשוב מאוד שתהיה לכם כימיה עם המתווך." מה חשוב לדעת לפני קניה של דירה? "בשלב הראשון, לעשות בדיקת תקציב, כולל אישור עקרוני למשכנתא. כי משכנתא זה משהו שצריך לתכנן מבחינת ההחזר החודשי, גובה הסכום ועוד. לבחור את האזורים המבוקשים ואז לצמצם. חשוב להכיר נכס מבחינה משפטית. זה אומר שצריך לבדוק את המצב הרישומי של הזכויות. וחשוב ממעלה ראשונה, לא לחתום על שום מסמך מחייב, לפני שעו"ד בדק את הנכס מבחינה משפטית. בנוסף לזה צריך לבחון כל נכס באור יום ולא רק בלילה. להכיר את האזור המבוקש. לברר על גני ילדים, בתי ספר, עלות ארנונה, ועוד. על הרבה תשובות לשאלות האלה המתווך יכול לענות." מה חשוב לדעת לפני מכירה? "להכיר את המחירים. כולל מחיר ממוצע למטר. לבדוק את הנתונים באתר האינטרנט החינמי של רשות המיסים, שמאפשר בדיקה רטרואקטיבית לאותו רחוב והשכונה שנים לאחור. כי חשוב לזכור שיש פער בין המחיר שדורשים לבין מה שנסגר בפועל." איך מכינים דירה למכירה? "יש כמה פרטים קטנים, חשובים מאוד. דירה נקייה ומסודרת תמשוך תשומת לב. את עיקר הדגש יש לשים על החללים הציבוריים. ראשית, המטבח. אחריו, הסלון. חלל האירוח יראה גדול יותר אם לא תהיה חסימה של ריהוט. אם יש רהיטים במעברים, תזיזו אותם. תדאגו שהדירה תהיה מוארת. אם באים לראות אותה בשעות החשכה, תדליקו את כל האורות. אני אפילו ממליצה על אפיית עוגה. ניחוחות של אפייה מעוררים תחושה של בית חם ומזמין." תספרי על המרוץ של הישראלי הממוצע לרכישת בית "היום לא פשוט לקנות דירה בארץ, אבל זה אפשרי גם עם הון התחלתי של 100-200 אלף שקלים. במצב כזה הייתי ממליצה לקנות דירה להשקעה, כך שבעוד כמה שנים אפשר יהיה לעשות עליה אקזיט ולהקפיץ את ההון העצמי. אבל לשבת על הגדר זה הכי גרוע. עדיף לקנות דירה להשקעה וששכר הדירה ישלם את המשכנתא. במקביל לשכור דירה למגורים במקום אחר. אני יכולה להתאים לזוגות כאלה עסקה טובה שתניב להם תשואה, ושתתן להם ביטחון כלכלי. בשורה התחתונה, אני לא מכירה מישהו במדינת ישראל שקנה דירה והפסיד עליה כסף." לסיכום היא אומרת, "אני מזמינה אנשים לבוא להכיר אותי באופן אישי. לשאול שאלות ולהתייעץ, כי הדרך להיות מתווך טוב מתחילה במערכת יחסים טובה ומקצועית עם אנשים."
כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
צילום דניאל רביב

 ליווי אישי שיעזור לכם למצוא את הבית שלכם, וגם יחסוך לכם כסף

 עפרה שורק לוי 050-203-3346

קבוצה בפייסבוק לעקוב אחרי כל הנכסים: קריית האומנים רמלה-מצליח לוח נדל"ן / דירות

 

אהבת את מה שראית?

 רוצה לדעת פרטים נוספים על כתבות התדמית? הירשמי כאן והמידע בדרך אליך!
כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
0
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיווק באמצעות תוכן יכול להוביל את העסק שלכן קדימה. לגרום לבידול שלכן לבלוט החוצה, להישאר בתודעת הלקוחות ולחדור לקהלי יעד חדשים. וכפועל יוצא להגדיל מכירות. רוצות לדעת עוד?
תקליקו כאן
אולי תאהבי גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה