fbpx

על העצמאית שהקפיצה את המכירות בזמן קורונה

כמה פעמים שמעתן את המשפט "תוכן הוא המלך"? אין לי כוונה לבזבז את זמנכן בסיפורי פוגי על החשיבות של תוכן שיווקי. זה נושא טחון, לעוס דק. מאוד דק.

מה שאני כן רוצה להרחיב עליו, זה על אותה בעלת העסק שבימי קורונה הלכה נגד הזרם והרוויחה בענק, וכל זה, בזמן כשהסטודיו שלה כמו עסקים רבים אחרים, היה סגור!

וזהו סיפורה:

בתחילת הקורונה כשהמשק נסגר לנו על הפרצוף הייתה הרגשה שכולנו צריכים להרכין את הראש, לצמצם הוצאות, להקטין נוכחות, להעלם אל תוך החשכה. מרבית בעלות העסקים שפגשתי עשו את זה, כל אחת בדרכה.

בעין הסערה פגשתי צלמת שבזכות הגישה היזמית שלה לא רק שצלחה את התקופה, אלא יצאה ממנה מחוזקת. בזמן שכולם עברו על שורות ההוצאות, מנסים להעלים אותן כאילו היו הודיני, היא שאלה את עצמה, איך הכישרון שלה יכול לעזור לאנשים שעומדים כרגע בפני מצוקה אמיתית וקשה.

אחרי לילות בהן חגה על צירה כשווארמה עסיסית, השיקה מבצע לעצמאים; שלמו היום סכום נמוך לצילומי תדמית ותבואו לסטודיו כשהסגר ייפתח. היא הייתה סקפטית. איזה עצמאי ירצה לשלם היום כסף על מוצר שלא ידוע מתי יקבל.

התחלתי לכתוב עבורה על ההזדמנות למיתוג מחודש לבעלי עסקים. על הצורך להתאים את הנראות הדיגיטלית לרוח התקופה. על היתרונות של השקעה בעסק דווקא עכשיו, כשכמות הלקוחות נעה בזרם איטי. מאוד.

אני רואה הרבה מאוד בעלי עסקים שמעלים שניים או שלושה פוסטים על מבצע שהם משיקים, ואז מניחים לו להיבלע בתהומות פייסבוק. רואים שני לייקים על הפוסט, שגם הם הולכים ונעלמים עם הזמן, ומתקדמים לנושא הבא. בטוחים שלמבצע לא הייתה היענות. אבל מה שעשינו במקרה של הצלמת, היה לפרסם כל יום – במשך חמישה ימים בשבוע למשך כל תקופת הקורונה. ולקראת הסוף אפילו הגברנו את הקצב לשני פוסטים ביום.

בהתחלה ההיענות הייתה נמוכה, אבל אחרי שבוע וחצי התחילה התעוררות, ואנשים נרשמו. ולא סתם אנשים, אלא קהל לקוחות חדש שלא הכיר אותה לפני כן. נכון, כל ליד גרם לה לנהל שיחה טלפונית עם זה שנרשם (השקעה של 10 דקות מזמנה הפנוי) . אבל עד סוף המבצע נרשמו 40 בעלי עסקים (!) שהכניסו כסף לעסק סגור.

ולמה אני מספרת לכן על זה? 

בזמן הקורונה העברתי הדרכות בזום לעצמאים על כתיבת תוכן שיווקי ברשתות. ונוכחתי לדעת שיש אנשים שסופרים את הלייקים כמדד הצלחה כלשהי. כדי שתפנימו שמספר הלייקים והתגובות על כל פוסט לא קובעים. ולא רק שתוכן אורגני עובד, אלא הוא גם יודע להביא תוצאות מדהימות אם משתמשים בו נכון. בתדירות גבוה ובקביעות. ולא, זה לא שיר הלל לפייסבוק. אלא לעקביות של פרסום וחשיפה לעסקים קטנים.

שתפו אותי, כעצמאיות שמנהלות דפי פייסבוק, אם אתן מסכימות, או למה אתן חושבות אחרת.

ומה יש לי בשקית ההפתעות להיום?

בלוג נשים בעסקים

מדור צרכנות חדש עם גודיז שווים ונעימים. מוזמנות להציץ, לרכוש ולתמוך בבעלות עסקים קטנים ובנשים עצמאיות שמגיעות כל בוקר לשולחן העבודה שלהן מתוך רצון לטרוף את העולם.

למדור: קחי אותי לשם

ואם אתן רוצות להשתלב במדור הבא, הנושא שאכתוב עליו יהיה קיץ. אם יש לכן מוצרים מתאימים, או שאתן מכירות בעלות עסקים שיש להן מוצרי לייפסטייל שווים ומדליקים, תפנו אותן מייל שלי: liats8@gmail.com עם תמונה של המוצר, המחיר ושם העסק וניפגש בניוזלטר הבא.

ואיך אפשר בלי מילה על כתבות התדמית השיווקיות?

אם אתן רוצות לדעת איך עוד אני יכולה לעזור לכן, עם תוכן שיווקי חד וממוקד, מוזמנות לקרוא הכל על כתבות התדמית שאני כל-כך אוהבת. ואפילו לראות דוגמאות עם כתבות על מותגים שרצו להבליט את הבידול העסקי שלהם או כאלה שרצו להגביר את המכירות על מוצר ספציפי.

אשמח לכתוב את הסיפור שלכן,

ליאת בכרך.

רוצה לדעת עוד על שיווק באמצעות תוכן?

מוזמנת להירשם לניוזלטר ולהכיר את כל הסודות הגדולים של העסקים הקטנים  
בלוג נשים בעסקים
0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה