fbpx

על השריר שצריך להפעיל בשביל כתיבת תוכן שיווקי

הקושי הכי גדול של נשים עצמאיות בכתיבת תוכן שיווקי, הוא לתאר את עצמן, את העסק והתשוקה שלהן. לעמוד במרכז הבמה ולומר: "תקשיבו למה שיש לי להגיד". שהרי בעידן הרשתות החברתיות, כל עצמאית הפכה למשרד פרסום קטן.

הפרדוקס הגדול הוא שאם היו צריכות לדבר בשבחה של חברה טובה, לא היו עוצרות לרגע. המילים היו זורמות החוצה בלי יכולת להפסיק. אני פוגשת את אותן הנשים כשהן באות אלי ואומרות, "אני לא יודעת לכתוב"! או "אני לא טובה בשיווק עצמי".

אחרי שנים של כתיבה יומיומית, למדתי לראות בטקסט, איפה ישב הקושי של הכותבת. איזה משפט גרם לה להתפתל בכיסא ולבהות בתקרה, איזה רעיון היא ניסחה עשרים פעמים. כתבה ומחקה עד שהתייאשה. איך נחנקה בינה לבין עצמה כשהייתה צריכה לפרט על יתרונות המוצר.

כל הדברים האלה כתובים בטקסטים שלכם. בין המילים והמשפטים, בין סימני הפיסוק. הנחרצים והמהוססים. אני רוצה לחדד נקודה קטנטנה: בשביל להיות טובות בכתיבת  תוכן שיווקי, לא צריך כשרון כתיבה. זה נייס טו הב, אבל כבונוס. שלא תטעו, זהו בונוס רציני מאוד. שיכול להניע את הלקוחות שלכם לפעולה דרך רגש, לגרום לאנשים לצחוק, או רחמנא לצלן, ליהנות מהתוכן שלכם.

אבל בעולם התזזיתי של היום, שבו קשה לתפוס את תשומת הלב של הלקוחות, ועוד יותר קשה לגרום להם לקרוא, הפירוש של כתיבת תוכן שיווקי היא הנעה לפעולה. ואת זה אפשר לעשות גם בלי כשרון כתיבה.

היכולת לנסח לכדי מסרים שיווקיים את התועלות של המוצרים והשירותים שלכם באופן חד וברור, יושב על שריר אחר. ובדומה לשריר הכתיבה, גם הוא צריך אימון. והרבה.

זה דורש מכן להבין את החוזקות והחולשות של המוצר. להכיר את כוחות השוק שבתוכו אתן פועלות (המחירים והקולגות). להיות יכולות להכניס את עצמכן לנעליים של הלקוחות שלכן, ולכתוב מנקודת מבטם. לכוון אל המטרה הסופית, ועל הדרך לעניין, לסקרן, לתת ערך.

פפפפ, קיבלתם סחרחורת? כי אני חייבת הפסקת קפה רק מלכתוב את השורות האלה.

אז מה אני מציעה לכן?

בנוסף לפוסטים הקבועים ולמסרים השיווקיים הרגילים, כתבת תדמית שיווקית שתעשה את העבודה בשבילכן. כאן אתן לא צריכות לכתוב על עצמכן דבר. אלא מראיינת (שמצוידת בניסיון עיתונאי) כותבת עליכן בגוף שלישי ומביאה לקדמת הבמה את מה שאתן רוצות להבליט בעסק שלכן.

הכתבות מפורסמות בבלוג נשים בעסקים, שמגיע לתפוצה נרחבת, וקהל היעד שלו הוא נשים עצמאיות בתחומים שונים. את הכתבות אתן מפרסמות בנכסים הדיגיטליים שלכן, כך שהקהל וקהל היעד שלכן יבינו בדיוק מה אתן נותנות לו לעומת הקולגות.

מנתונים של גוגל אנליטיקס, זמן קריאה ממוצע של כל כתבה הוא 3 דקות ועשרים שניות, לעומת שניות בודדות בכל פוסט. והכי חשוב, זה שהכתבות נמצאות ברשת באופן קבוע, כך שאתן יכולות לעשות להן שיווק מחדש מתי וכמה שאתן רוצות.

אם אתן רוצות לראות דוגמאות על כתבה שמטרתה להבליט את הבידול של בעלת העסק, לחצו כאן.

או כתבה שמטרתה להגדיל מכירות במוצר, היכנסו לכאן.

רוצות לשמוע פרטים נוספים? כנסו לכאן.

מכאן ומשם

שמחה לספר לכן שמדור צרכנות חדש עלה הבוקר עם מוצרים שווים ומדליקים. אם יש לכן מוצרים שיכולים להשתלב, המדור הבא יעסוק במוצרים לילדים, והוא ללא עלות. רק שלחו אלי למייל (liats8@gmail.com) תמונות של מוצרים עם מחיר ושם העסק.

להשתמע,

ליאת

 

רוצה לדעת עוד על שיווק באמצעות תוכן?

מוזמנת להירשם לניוזלטר ולהכיר את כל הסודות הגדולים של העסקים הקטנים
בלוג נשים בעסקים
1+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה