fbpx

בלי פילטר: עמליה לוקאש צילום בהתאמה אישית

עמליה לוקאש גילתה את המצלמה בתקופה שילדה את בנותיה, לפני כ-19 שנים. כך שבנוסף לטייטל של אמא צעירה, היא הוסיפה את התואר צלמת חובבת, עד שהחליטה להפוך את התחביב למקצוע ופתחה את הסטודיו, "עמליה לוקאש צילום בהתאמה אישית". לוקאש מתמחה בצילומי חוץ, בוק בר ובת מצווה, אירועי בוטיק, צילומי ילדים ומשפחות, וצילומי תדמית ואווירה.

יש צלמים רבים שנמנעים מצילום בני נוער, מפאת הקפריזות ומצבי הרוח התנודתיים שמיוחסים לגיל הטיפש-עשרה. עמליה לוקאש הפכה את הצילום של בני ובנות מצווה לשליחות. כמי שחשופה למערכת היחסים שבני הנוער מנהלים עם המראה החיצוני שלהם, יש לה יכולת לחדור את המעטפת הקשוחה שלהם ולגרום להם להרגיש יפים ומיוחדים.
"בגיל הזה מתחילים השינויים הפיזיים לבוא לידי ביטוי". לוקאש מסבירה וממשיכה, "מילדים הם הופכים לנערים ונערות. יחד עם זה הם מתחילים להיות מאוד ביקורתיים כלפי עצמם ביחס למה שמשתקף מולם במראה. בגיל הזה התגובות שלהם עוצמתיות מאוד, כך שמספיק שחברה תעיר חצי משפט לא במקום, והם יפתחו תסביך. כשאני מגיעה לצילומים, המטרה שלי לשקף להם איזה יפים הם. נקודת המוצא שלי שאין דבר כזה ילד או ילדה לא יפים. אצלי כולן מהממות והן רואות את זה במצלמה. יש שינוי מדהים, מעין רגע קסום כשאני מפזרת עליהן טיפונת איפור. פתאום נפתחות להן העיניים והן אומרות 'וואו'".
כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
עמליה לוקאש. צילום ענת פנחס

איך את גורמת להן להיפתח ולשתף איתך פעולה?

"אני מגיעה לפגישה מקדימה בכדי להכיר אותן. האמא אמנם מנהלת את השיחה, אבל הרבה פעמים אני פונה לבנות ובודקת איתן מה הן רוצות ואוהבות. איך הן היו רוצות שהתמונה תראה. יש ילדות עם ביטחון שכבר עושות לכבודי תצוגת אופנה בבית. ויש כאלה שהן יותר ביישניות ונפתחות בהדרגה. למדתי שברגע שנותנים להן מקום, זה גורם להן להיפתח. גם במהלך הצילומים אני מראה להן את התמונות, בודקת איתן מה הן אוהבות, ומה שלא, מוחקות. זה נותן להן את ההבנה שאני לא מחליטה עבורן אלא רק מקשיבה. זה הופך אותן לאחראיות, וזה מוציא את הביטחון מכל נערה ביישנית."

מה ההבדל בין בנים ובנות?

 
"בנות אוהבות להתעסק עם עצמן; להסתכל במראה, להתאפר ולהחליף בגדים ותלבושות. הן צריכות לשמוע כמה הן יפות. יש כאלה שבהתחלה נראות ביישניות ולא יודעות מה הן רוצות, ומהר מאוד נפתחות ופתאום הן יודעות הכל. מה בדיוק ללבוש ואיך שהצילומים ייראו. צילמתי ילדה שהיה לה פצע ברגל ובתחילת הצילומים לא יכלה לזוז. בסוף הסשן היא כבר זינקה באוויר כי רצתה תמונה שלה מרחפת. בניגוד לבנות, הבנים מגיעים מתוקתקים, מסופרים ולבושים. הצילומים שלהם לוקחים חצי מהזמן שלוקח לבנות. הם יותר זורמים ובטוחים בעצמם. הבנות יותר פרפקציוניסטיות. הן חשופות יותר לדוגמניות מרוטשות באינסטוש וביוטיוב ומאוד מושפעות מזה."
 

מה חשוב לך כשאת מצלמת?

"שהילדים יהיו מרוצים. חשוב לי לראות את החיוך ולשמוע איזה כיף. זה סיפוק גדול לראות את התהליך שקורה מולי כל פעם מחדש. הן הופכות מילדות סגורות וביישניות לכאלה שיודעות בדיוק מה הן רוצות. ובסוף אומרות איזה כיף היה, הייתי דוגמנית."

איך את מחליטה איפה יהיו הצילומים?

"יחד עם ההורים. ההמלצה היא תמיד שהצילומים יהיו בסביבה הקרובה. אם הילד רוצה ים, או יער אני כבר יודעת לאן לכוון. אני מחליטה ביחד עם ההורים לפי הנכונות שלהם לנסוע."

סיפור שריגש אותך?

"הגעתי לפגישה מקדימה אצל ילדת בת מצווה. בהתחלה היא סיפרה לי על כל הדברים שהיא לא. אבל התעקשתי, וגיליתי ילדה עם לב ענק ומיוחד. כזאת שמתנדבת ועוזרת לילדים אחרים. אחרי שהכרתי אותה ראיתי ילדה יפיפייה. במהלך הצילומים הראיתי לה את התמונות והיא לא האמינה שזאת היא. היא כל כך שמחה, שזה היה מרגש מאוד. בגלל שראיתי אותה והקשבתי לה, היא נפתחה בפני. והתמונות שיקפו את הביטחון והשמחה שלה. במקצועי אני צלמת, אבל בפועל העבודה שלי היא להעצים ילדים וילדות ולגרום להם להרגיש יפים."
 

 אתר: עמליה לוקאש

טלפון: 054-449-6433

אהבת את מה שראית?

רוצה לדעת פרטים נוספים על כתבות התדמית? הירשמי כאן והמידע בדרך אליך!
כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
1+
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיווק באמצעות תוכן יכול להוביל את העסק שלכן קדימה. לגרום לבידול שלכן לבלוט החוצה, להישאר בתודעת הלקוחות ולחדור לקהלי יעד חדשים. וכפועל יוצא להגדיל מכירות. רוצות לדעת עוד?
תקליקו כאן
אולי תאהבי גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה