fbpx

מרגישה.בוחרת.אוכלת: טיפול באכילה רגשית

פינת היזמיות בבלוג נשים בעסקים
אנה קרייזמן. צילום ג'ני פפרמן – סטודיו הבלון הצהוב

מרגישה.בוחרת.אוכלת: טיפול באכילה רגשית

"מרגישה.בוחרת.אוכלת" נולד אחרי שנים של עבודה במערת הציבורית. הקליניקה פועלת מזה 3 שנים

מזה 3 שנים שאנה קרייזמן, דיאטנית קלינית אחרת, מטפלת בקליניקה שלה באכילה רגשית. "מרגישה.בוחרת.אוכלת" נולד אחרי שנים של עבודה במערת הציבורית. כשהבינה שהטיפול שהיא נותנת מוגבל בזמן, בזמינות למטופלים וכתוצאה מכך, בכלים שהיא יכולה להשתמש. "הרגשתי שאני הולכת נגד האמת שלי וכך נולדה הקליניקה." היא מספרת.

איזו הזדמנויות יש בפניך בלהיות עצמאית לעומת שכירה?

"לתת טיפול מיטבי, שאני מאמינה בו בכל ליבי, ללוות בתהליכים משמעותיים. בזכות היותי עצמאית ועסק של אישה אחת גיליתי ושכללתי הרבה יכולות שלא ידעתי שיש בי ואני אפילו נהנית מהעשייה הזו, כמו כתיבה, שיווק, יכולת העמידה מול קהל. העצמאות אפשרה לי לחשוב מה אני באמת רוצה לעשות כשאהיה גדולה, לדייק את עצמי ואת העשייה שלי. בזכות היותי עצמאית הכרתי המון נשים נפלאות, עצמאיות כמוני."

איזה מתנות השירותים שלך נותנים לעולם?

"יש לי שני מוצרים בסל השירותים שלי – טיפול תזונתי והרצאות. בשניהם אני מביאה הסתכלות שונה על עולם הדיאטות, על אידיאל היופי, דימוי הגוף שלנו ונשיות.

בטיפול הפרטני אני מלווה נשים אל מחוץ למעגל הדיאטות, עוזרת לנשים לנטוש את המנטליות של הדיאטה, את הראיה הדיכוטומית ולמצוא את האכילה האינטואיטיבית שלהן שמתאימה לצרכים של הגוף שלהן, מלמדת אותן לסמוך על עצמן וגופן. ההתעסקות באוכל ובאכילה פוחתת והאכילה הופכת להיות ללגיטימית ואפילו מהנה, ללא רגשות האשם וייסורי המצפון."

במה את שונה מקולגות אחרות בתחומך?

"אני חושבת שבתחום הטיפולי הרבה קם ונופל על הכימיה, החיבור האישי בין המטופלת למטפלת. אבל אם בכל זאת אני צריכה להגדיר את הייחוד שלי – אני חושבת שהוא בכך שאני עוזרת לנשים שמגיעות אלי למצוא את הפתרון, אצלן בפנים, עוזרת להן לסמוך על הגוף שלהן ועל עצמן מתוך האמונה שהן יודעות הכי טוב. זאת להבדיל מפתרון חיצוני, שמוכתב ללא קשר לצרכים שלהן, וגם אם הוא עובד משאיר אותן תלויות בו. בכלל אני לא עובדת עם כלים "קונבנציונליים של דיאטניות" – אני לא עובדת עם תפריטים וגם אין לי משקל בקליניקה. המשקל בעיני הוא רק סימפטום וגם ההשפעה שלנו עליו היא מוגבלת לכן בטיפול אנחנו בוחרות מטרות טיפוליות התנהגותיות, שאנחנו כן יכולות להשפיע עליהן. בסופו של דבר אני חושבת שהמטרה של כולן היא להפחית את ההתעסקות באוכל ולהרגיש טוב עם עצמן."

מהו טיפ הזהב שאת יכולה לתת ללקוחות שלך?

"לאכול בישיבה ומצלחת. לא משנה מה אנחנו אוכלות אם זה עוגה, ארוחת צהריים או סתם נשנוש. אחד מהצרכים שהאכילה אמורה לספק לנו זה ההנאה. כשאנחנו אוכלות בהיסח הדעת, חוטפות, המוח שלנו לא מרוכז באכילה והחוויה של האכילה לא נחקקת. אין את הסיפוק. לכן, כשאת אוכלת תאכלי בהנאה ועם כל החושים."

תשתפי בלקוחה שריגשה אותך

"מטופלת שכל חייה, עוד מהילדות המוקדמת הייתה במשקל עודף וכל הזמן בדיאטות ואיסורים. שיתפה אותי לקראת סוף התהליך, שעכשיו, כשהיא בוחרת מה לאכול, היא עושה זאת מתוך התחושה של מה שנכון לה. מה מתאים לה באותו הרגע ולא מתוך תחושת פספוס או איסור. היא לא מרגישה בדיאטה, אבל מרגישה שבאופן טבעי בוחרת במה שעושה לה טוב והבחירה שלה מלווה בחופש."

גם את רוצה להתארח בפינת היזמיות?

 רוצה שקהל הלקוחות שלך ידע בדיוק מה את עושה? יבין במה את שונה מהקולגות שלך? להישאר בתודעה שלהם? ולחדור לקהלים חדשים?
פינת היזמיות בבלוג נשים בעסקים
1+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה