fbpx

נעמה שרמר: סטייליסטית טיפולית

פינת היזמיות בבלוג נשים בעסקים
צילום רעות אשכנזי

העוצמה שבסטייל

שנתיים

סטייליסטית טיפולית מוסמכת. מומחית לעבודה עם נערות ונערות קיצון ועם נשים צעירות שרוצות להרגיש יותר טוב עם עצמן.

איך נולד העסק?

"הסטיילינג הטיפולי הוא חלום חיי. בתום לימודי חינוך עבדתי במרכז לנערות שבו הבנתי שהעיסוק העיקרי שלהן הוא הנראות והבגדים. לאט לאט הבנתי שזו גם הדרך הטובה ביותר להגיע איתן לשיח עמוק בלי ליצור התנגדות. רציתי לחבר בין העולם הפנימי של הבגדים, הגזרות והצבעים לעולם הפנימי של ביטחון עצמי, דימוי גוף, מיניות, לחץ חברתי. לימים התגלגלתי לתצוגת אופנה של ויצו שבה אמרו שהדוגמניות הן נפגעות תקיפה מינית וזו הדרך שלהן להתמודד עם הטראומה. נדלקו לי העיניים, ידעתי שאם זה על הבמה זה חייב להיות קיים גם במציאות. בהמשך סטייליסטית שעקבתי אחריה כתבה שהיא פותחת קורס לסטיילינג טיפולי. ואני? ידעתי שזה בדיוק מה שאני רוצה לעשות כשאני אהיה גדולה."

איזה הזדמנויות יש בפניך, בהיותך עצמאית לעומת שכירה?

"כמי שעובדת כעצמאית אני לא כפופה לתוכניות ספציפיות וקל לי להתאים את התכנים שלי לאוכלוסיות שונות, לצרכים שונים. מותר לי לדבר גם על דברים שבמוסדות הפורמאליים אסור לדבר עליהם, ואני נהנית לפתח שיח כנה ואמיתי עם נערות סביב הנושאים הללו. ולהביא את עצמי ואת הדעות שלי, החוויות שלי לתוך השיח. בנוסף לזה, אני לא כבולה לקהל אחד, אני יכולה לעבוד היום עם נשים עצמאיות, מחר עם נערות בסיכון, ועם נערות מצטיינות. יש לי אפשרות לעבוד גם באופן פרטני וגם לבחור לייצר קבוצות קטנות ואינטימיות. כל הדברים האלה לא יכולים לקרות כשאת שכירה בתחומים האלה, יש תוכניות, ומנהלים וביקורת ותמיד צריך להיות פוליטיקלי קורט."

איזה מתנות השירותים שלך נותנים לעולם?

 "אחת המתנות שאני מעניקה לנשים היא היכולת לאהוב ולקבל את עצמן כפי שהן, בלי לנסות לשנות את עצמן, או להיות משהו שהן לא. אני מאפשרת לנשים לחייך, להנות מלהסתכל על עצמן במראה. אני מלמדת אותן איך להשתמש בבגדים ובנראות ככלי להביא את עצמן לידי ביטוי. אני מספקת להן זווית ראיה אחרת מקבלת, חומלת על עצמן."

במה את שונה מקולגות אחרות בתחומך?

"אני מחייכת, המון. מעבירה את האופטימיות שלי לכל מי שנמצא סביבי. אני אותנטית ומאפשרת לכל אישה להיות מי שהיא, ומיישמת את זה בחיים שלי. יש לי יכולת הקשבה והכלה גבוהות מאוד שמאפשרות לנשים ונערות להרגיש נח בסביבתי, לשתף, לבכות, לצעוק, לצחוק."

מהו טיפ הזהב שאת יכולה לתת ללקוחות שלך?

"תמיד תישארו נאמנות לעצמכן ולמי שאתן, פשוט כי דבר אחר יראה מאולץ ומתאמץ מידי."

לקוחה שריגשה אותך?

"הלקוחה שהכי ריגשה אותי התחילה איתי את תהליך הליווי כשאנחנו עושות פגישות זום בחושך, היה לה קשה עם זה שיראו אותה, היא דאגה לכל העולם חוץ מעצמה. היא הרגישה צורך להתחבא ובכל פעם שהייתה צריכה להגיע לבית הספר של הילדים הם התפדחו. היא מאוד רצתה את התהליך הזה וחיכתה לו הרבה זמן. לאט לאט התחילה לדבר על עצמה באהבה, להסתכל במראה מתוך בחירה ולא רק כי חייבים, התייחסה לשינויים בגוף ובחיים שלה, הבינה את ההשפעה שלה על הילדים שלה ועל דימוי הגוף שלהם. זה היה תהליך מורכב וכמעט בכל מפגש פרצנו בבכי, פעם היא, פעם אני ופעם שתינו. במפגשים האחרונים היא כבר התחילה לצלם את עצמה, ובחרה להסתכל המראה כמה שיותר כי הרגישה שזה מחזק אותה ונותן לה אנרגיות."

אם היום היית פוגשת את עצמך בתחילת הדרך כעצמאית, מה היית אומרת?

"אם הייתי פוגשת את עצמי בתחילת הדרך הייתי אומרת לעצמי, שהדברים לוקחים זמן ושום דבר לא קורה בבת אחת. חוץ מזה הייתי אומרת לעצמי להתפקס! לא לנסות מיליון קהלי יעד ומיליון מוצרים במקביל, זה מתיש, מבלבל ולא עובד לאורך זמן. ודבר אחרון קחי ייעוץ אמיתי, מקיף ממישהו\י שאת ממש מתחברת אליהם ולגישה שלהם, שיש קבלות מאנשים שאת מכירה על התוצאות שלהם."

איפה נמצא אותך בעוד 5 שנים מהיום?

"עוד 5 שנים יש לי קליניקה מצליחה לאהבה עצמית דרך הבגדים. הרצאות ענק לנשים בכל מיני צמתים של החיים והתנדבות פעם בשבוע במקום שאני ארגיש שצריך אותי באמת."

 

גם את רוצה להתארח בפינת היזמיות?

 רוצה שקהל הלקוחות שלך ידע בדיוק מה את עושה? יבין במה את שונה מהקולגות שלך? להישאר בתודעה שלהם? ולחדור לקהלים חדשים?
פינת היזמיות בבלוג נשים בעסקים
1+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה