fbpx

לי אורון הבעלים של סטודיו ELYA

פינת היזמיות בבלוג נשים בעסקים
לי אורון. צילום יעל נער

ELYA סטודיו אינטימי עם אתר אונליין לבגדי מעצבים ישראלים בהנהלת לי אורון

שנה וחצי

בסטודיו ELYA תמצאו מחלקה מיוחדת לבגדי הריון והנקה. בנוסף לזה, לי אורון גם ממנכ"לת חברת הייטק (חברת אוטופנט  APS ) בית תוכנה שמספק שירותים לעסקים. 

איך נולד העסק?

"הכל התחיל בהריון הרביעי שלי, אותו גיליתי בהפתעה. חשבתי שבסופו אצא עם ילדה אחת, אבל כמו בכל הסיפורים הטובים שיש בהם הפתעות, בסוף נולדו לי שתיים, קחו נשימה קטנה וחכו לסוף. זו הייתה גם ככה תקופה קצת מבלבלת, בדיוק סיימתי 22 שנים בתפקידי ניהול בכירים כשכירה, בתפקידי האחרון הייתי סמנכ"לית החטיבה העסקית בפרטנר תקשורת. ועצרתי לרגע כדי לחשב מסלול מחדש. לראשונה בחיי החלטתי שאני מרשה לעצמי לעצור ולנשום, ואתן יודעות איך זה בחיים, לפעמים הדברים הטובים ביותר מתגלים דווקא כשאת מרשה לעצמך שנייה לעצור את הטרפת. ואז  נפגשנו לקפה, החברה הכי טובה שלי ואני, היא אישה של הפוך גדול חלש, ואני בכלל אוהבת שוקו. כמו בכל קפה שלנו קשקשנו על משוואת החיים הבלתי מנוצחת של הנשים: בית – ילדים – עבודה – זוגיות. ואז היא זרקה לאוויר את שאלת מליון הדולר: אם הייתה לך אפשרות לעשות רק מה שאת רוצה בחיים, מה היית עושה? ופתאום, כן כן ממש ככה פתאום, אמרתי בבת אחת 'הייתי פותחת בוטיק לבגדי נשים לפני/ אחרי הריון, ואז נהייה שקט. שקט מהסוג הזה שמתרחש רגע אחרי שאת יודעת שאמרת עכשיו משהו ממש מהבטן. ואחר כך הגיע חיוך שהפך לצחוק משחרר של שתינו, כי הכל כבר היה ברור. אז בעצם בלידה האחרונה שלי נולדו לי שתיים, אחת קוראים אותה אלמה, תינוקת מהממת וכובשת, והשנייה קוראים אותה elya- בוטיק אינטימי לבגדי מעצבים לנשים וגם בגדי הריון והנקה."

איזה הזדמנויות יש בפניך, בהיותך עצמאית לעומת שכירה?

"ההזדמנויות שעומדת בפני דווקא כמנכ"לית וגם כעצמאית הן מגוונות ומעניינות. כעצמאית למדתי בשנה וחצי האחרונות על עולמות הדיגיטל, על תהליכי חווית לקוח customer journey, על פרסום ברשתות החברתיות ובעצם הבנתי מה זה להקים עסק קטן בישראל, לקחתי את התובנות האלה וזה עוזר לי ליישם חלק מקבלת החלטות והאסטרטגייה שלי כמנכלית בחברה אותה אני מנהלת."

איזה מתנות השירותים שלך נותנים לעולם?

"הבגדים שאני בוחרת לאתר/לסטודיו הם בגדים נוחים אבל עם שיק וסטייל. חשוב לי כאמא אחרי 4 לידות ששלמה עם הגוף שלה להתלבש בסטייל אבל שיהיה לי גם נוח. ואני רואה שהרבה נשים מתחברות לסגנון שלי. שמלות מהממות בגזרות קצת רחבות/אוברסייז. מכנסיים נוחים, גלביות, חולצות משגעות ליום יום ועוד. כולם של מעצבים לא מוכרים ישראלים בלבד."

במה את שונה מקולגות אחרות בתחומך?

"השוני אצלי הוא בחוויית לקוח. זה מתחיל עם איך שאני אורזת את החבילה. הכל נארז בניר מתנה ורוד או תכלת. תמיד יגיע עם פתק אישי בכתב ידי ואפילו מתנה קטנה מאיתנו. ואם לקוחה מעוניינת להחליף מוצר או לקבל זיכוי אני  מטפלת בזה באופן מידי ולעולם לא אתן ללקוחות שלי לרדוף אחרי  להפך. וכמובן אנחנו מספקים את הפריטים תוך יומיים שלושה עד בית הלקוחה."

לקוחה שריגשה אותך?

"אני מקבלת באופן קבוע הודעות תודה על השירות שלנו, וזה מרגש אותי בכל פעם מחדש. לפני שבועיים לקוחה שלחה לי הודעה מהממת ש-ELYA היא ההתמכרות החדשה שלה. חלק מהלקוחות כבר מזמן חברות. אפילו שידוכים כבר עשיתי לחלקן."

מהו טיפ הזהב שאת יכולה לתת ללקוחות שלך?

"אפשר להתלבש בסטייל אבל שיהיה גם נוח. לא לקנות "מידה" יש דגמים שאני מידה 1 ויש דגמים שאני מידה 4 אני קונה בסוף מה שיושב עלי טוב."

אם היום היית פוגשת את עצמך בתחילת הדרך כעצמאית, מה היית אומרת?

"סבלנות. כמישהי שהצלחה ותוצאות סופר חשובים לה, אצלי הדברים (גם כמנכ"לית) מתוקתקים. כעסק חדש שרק נפתח לוקח זמן שיכירו אותך, יבטחו באתר שלך. סבלנות והתמדה הן מילות המפתח."

איפה נמצא אותך בעוד 5 שנים מהיום?

"מוכרת באונליין לחו"ל. אבל עד אז, אתן מוזמנות לבקר באתר שלי: elyafashion.co.il"

גם את רוצה להתארח בפינת היזמיות?

 רוצה שקהל הלקוחות שלך ידע בדיוק מה את עושה? יבין במה את שונה מהקולגות שלך? להישאר בתודעה שלהם? ולחדור לקהלים חדשים?
פינת היזמיות בבלוג נשים בעסקים
1+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה