fbpx

פינת היזמיות מארחת את עדי בן ארי צ'אנה

פינת היזמיות
צילום יערה דלגושן

עדי בן ארי צ'אנה- מלווה התפתחותית ומדריכת הורים לספורט טיפולי וייעוץ שינה

3 שנים

בית לגדילה והתפתחות לילדים ולהורים: ליווי התפתחותי, ייעוץ שינה

ספורט טיפולי- טיפול בויסות חושי ורגשי בליווי כלים פרקטיים בהדרכת הורים.

בנוסף עוסקת בספורט כמאמנת לריצות ארוכות.

איך נולד העסק?

 "העסק נולד בעקבות חיפוש עצמי לפני חמש שנים עם לידת ביתי הקטנה. מאז שאני זוכרת את עצמי תמיד אהבתי והתחברתי לתינוקות, ילדים וספורט. בחופשת הלידה של ביתי שבאה לאחר שמירת הריון ארוכה, הבנתי שאני חייבת להתחבר לעצמי, למה שעושה לי הכי טוב. בצעד אמיץ מאוד התפטרתי מהעבודה והתחלתי לחפש את הייעוד שלי, לשלב בין האהבה לילדים ותינוקות ולספורט. למדתי ליווי וטיפול הוליסטי לתינוקות וילדים במכללת רידמן, הדרכת הורים וטיפול ביילוד וביולדת בביה"ס להורות של מיה שטיינדהרט זיו. הגישה המשולבת לקחה אותי למסע בשביל הילדים. למדתי ורכשתי כל כך הרבה כלים וידע לעבודה עם תינוקות וילדים. גיליתי כמה השפעה יש למגע ותנועה, לתזונה ושינה בהתפתחות תקינה אצל תינוקות וילדים."

איזה הזדמנויות יש בפניך, בהיותך עצמאית לעומת שכירה?

"כעצמאית אני בוחרת כל יום מחדש אילו תהליכים אני לוקחת על עצמי להוביל ולשנות. כל משפחה שאני פוגשת היא עולם ומלואו עבורי ואני יודעת שיש לי את הכלים לעזור להם. יש לי את האפשרות להביא את עצמי כפי שאני. לבחור נכון, ליצור, לעבוד עם גופים שונים ולייצר שיתופי פעולה עם קולגות."

איזה מתנות השירותים שלך נותנים לעולם?

"השירותים שלי נותנים בית להורים ולהתפתחותם התקינה של ילדיהם. שבו מקבלים מענה על התפתחות, שינה, וויסות, תזונה, בריאות וגם מבט על הזוגיות. מתוך ההבנה שהורות היא לא דבר של מה בכך, כולנו מתמודדים עם אתגרים בגידול הילדים ותמיד נשאל את עצמנו האם עשינו את הדבר הנכון עבור הילד שלנו? כשאני נפגשת עם הורים, בעיקר הורים צעירים, הדבר הראשון שאני אומרת להם זה לנשום עמוק, לחייך ולהיות רגועים, כי הם עושים את הדבר הנכון עבור הילד שלהם ואני פה כדי לדייק אותם ולהובילם יד ביד תהליך בכדי שהתינוק יתקדם ויעשה קפיצה בהתפתחות אבני הדרך החשובים בשלב זה."

במה את שונה מקולגות אחרות בתחומך?

"אני עובדת בגישה המשלבת את 5 המערכות החשובות בתפקודי החיים של הילד והאדם: התפתחות מוטורית, ויסות חושי/רגשי, שינה, תזונה ובריאות. גישה שמחברת אותי לעולם ההורות והיילוד ומאפשרת לי להיות אני. באופי שלי אני אוהבת לעזור, אוהבת לתת ולהכיל, לגעת, לחייך ולהעביר את האופטימיות שבי. עולם ההתפתחות סחף אותי מהרגע הראשון, עם כל האהבה והרגישות שלי לתינוקות וילדים אני מרגישה בנוח להגיע לתינוקות, לגעת בהם ולגרום להם להתקדם שלב אחר שלב עם המון הכלה ורגישות. אוהבת שמגע זה חלק משמעותי בטיפול ויכול לגרום לשינוי. למעשה, לפעמים מגע זה כל הסיפור."

מהו טיפ הזהב שאת יכולה לתת ללקוחות שלך?

 "אף אחד לא הכין אותנו להורות וכולנו פועלים על פי האינטואיציה שלנו. הכי טוב זה להקשיב לעצמנו, אם יש לנו חשש או שאלה ואנחנו לא בטוחים, מותר ורצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע ולא להסתמך על מה שהשכנה אמרה או מה שקרה לבת של חברה. נכון, כולם בסופו של דבר ישנים, אוכלים, הולכים אבל אל לנו לשכוח שלכל ילד קצב משלו, צרכים משלו וכדאי לתת את המענה המדויק."

לקוחה שריגשה אותך?

"הגיעה אליי לקוחה דרך מכרה משותפת. היא תארה את ביתה בת השנה כילדה מתוקה וחכמה, זוחלת גחון אך עם חולשה בגפיים העליונות והתחתונות, מגיעה לעמידת 6 אבל לא מצליחה לזחול ולהתקדם, מתקשה לעמוד. כמו כן, נראה שיש קושי בוויסות חושי. לאחר כמה מפגשים שבהם עבדתי איתה על חיזוק חגורת כתפיים, חיזוק מערכת שיווי המשקל, מגע עמוק וכו', ההורים קיבלו תוכנית עבודה לבית וביחד הצלחנו להביא אותה ליציבות בעמידת 6, לישיבה זקופה ומשם לזחילה ולאט לאט הילדה הצליחה לעמוד יציב וללכת סביב שולחן או כיסא. לאחר זמן מה קיבלתי דיווח מפורט על ההתקדמות המדהימה שביתם מראה. הוכרת התודה והסיפוק שחוללתי שינוי, הם הדלק להמשך העשייה שלי."

אם היום היית פוגשת את עצמך בתחילת הדרך כעצמאית, מה היית אומרת?

"את יוצאת לדרך ארוכה, לתהליך משנה חיים. סמכי על עצמך, קחי את הכלים שלמדת וצאי לדרך."

איפה נמצא אותך בעוד 5 שנים מהיום?

"אני צופה לעצמי נוכחות יותר גדולה בשוק, עם כלים נוספים לעולם ההורות והלידה. יצירת שיתופי פעולה עם קולגות, ארגונים ועמותות למען נשים ונערות בסיכון."

גם את רוצה להתארח בפינת היזמיות?

 רוצה שקהל הלקוחות שלך ידע בדיוק מה את עושה? יבין במה את שונה מהקולגות שלך? להישאר בתודעה שלהם? ולחדור לקהלים חדשים?
פינת היזמיות בבלוג נשים בעסקים
2+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה