fbpx

לבחור בצמיחה: אימון פרקטי בדרך אל היעד

משפט מפורסם גורס כי העסק זה אנחנו, ואנחנו זה העסק. זהו סיפורה של המאמנת האישית, קרן בן אבי משה, שבמשך שנים רבות הובילה נשים תהליכי אימון לעבר יעד מוגדר, כחלק מחיפוש מתמיד של הגשמה ומיצוי עצמי כאמא, כאישה, כשכירה או עצמאית. לפני כשנה, היא יצאה לאור עם עסק בשם "בוחרת לצמוח", במסגרתו היא עושה תהליכי אימון אישי, סדנאות והרצאות לאימהות עסוקות ששכחו את עצמן בדרך.

"כשהבכור שלי היה בן שנה הרגשתי שאני לא מצליחה לשלב בין העבודה, לבית, לזוגיות ולמצוא מקום לעצמי. נשאבתי למסלול מוכתב מראש של חתונה, משכנתא, ילדים, עבודה. העומס הניע אותי לחפש כלים לעבור מהישרדות לחיי הגשמה." היא מספרת בהתרגשות מדבקת.

כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
צילום איילת גולד

קרן בן אבי משה שירתה במשך 23 שנים כקצינת משאבי אנוש בחיל הים. במהלך השירות היא מילאה תפקידים משמעותיים, במסגרתם פיתחה תוכניות, ואף ליוותה קצינות צעירות שהתמודדו עם אותה הסוגייה. לקראת פרישתה היא למדה ייעוץ ארגוני ואימון אישי, ובנתה מודל שבאמצעותו היא מלמדת נשים לנקות את רעשי הרקע ולהקשיב לעצמן, להמשיך ולהעניק מבלי להיות מותשות ולקבל באהבה והכלה את השלם הלא מושלם"."

מי קהל הלקוחות שלך?

"אני מאמנת אימהות עסוקות ומרובות תפקידים. אני מלווה שכירות ועצמאיות, בטווח רחב מאוד של גילאים. מדובר על נשים שעוברות היום את אותם התהליכים שאני עברתי כשילדי היו קטנים. אני עוזרת להן לקצר את המסע. המקום שלי, כמאמנת, מאפשר התבוננות פנימית, שמובילה למודעות לגבי איך הן רוצות שהדברים יראו ולתת להן את הכלים להגיע לשם. חשוב לחדד, שהן אלו שמגדירות את המטרה. אני מאפשרת להן לצעוד בנתיב היעיל עבורן."

שוק האימון האישי רווי, איך את מבדלת את עצמך?

"הניסיון הוא חלק מהבידול שלי, כאמא בתפקידים משמעותיים, שכל הזמן חתרה להגשמה. כמי ששירתה במערכת צבאית, ההתנהלות שלי מאוד פרקטית. אני עובדת בצורה מאוד ממוקדת ומדויקת עם יעדים ברורים.

בנוסף לזה, במסגרת העבודה שלי כקצינת משאבי אנוש ראיינתי המון חיילים ואנשי קבע. זה לימד אותי לקרוא את מי שיושבת מולי. להבין מה הגוף שלה אומר גם ללא מילים. בהמשך יזמתי תוכניות התפתחות אישיות וליוויתי את אותן נשים. העסק שלי קיים שנה, אבל בפועל, את העבודה אני עושה הרבה שנים."

מה המאומנת שלך מקבלת מהתהליך?

"פאוזה מהחיים. עצירה שבמסגרתה היא יכולה לקבל שיקוף על חייה היום. הבנה לאן היא חותרת להגיע. ולהגדיר תכנית פעולה מפורטת של צעדים פרקטיים ומדידים של מה עליה לעשות בכדי להגיע לשם. זוהי הזדמנות להבין את עצמה לעומק. לברר מאיפה הגיעו ההרגלים המעכבים, שהרחיקו אותה מהמטרה. לזהות את החסמים שמונעים מהן להתקדם למימוש והגשמה."

מה ההבדל בין טיפול פסיכולוגי לאימון אישי?

"תהליך האימון ממוקד, ועוסק ביצירת עתיד בעזרת כלים פרקטיים. כאמור, מדובר על תהליך ממוקד מטרה, שיוצא מנקודת הנחה שהמתאמנת שלמה כמו שהיא. ויש רק צורך לכוון את הזרקור על עצמה. להתבונן פנימה ולמצוא את התשובות והדרך שנכונה לה."

כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
צילום איילת גולד

מה את אומרת לנשים שמתלוננות שאין להן זמן להגיע לאימון?

"בדיוק בגלל זה את צריכה אימון אישי. עצם העובדה שאת משוחחת איתי, מעידה על כך שמשהו בוער בך. בדרך כלל זה אומר, שאת ממשיכה להשאיר את עצמך אחרונה בסדר העדיפויות. אימון אישי מצריך זמן, כסף ומחויבות. זאת השקעה בעצמך שתניב לך תוצאות לאורך זמן."

תשתפי בתהליך האחרון שריגש אותך

"עברתי עם מאומנת תהליך מקסים ומרגש. היא הייתה בתחילת שנות השלושים, אמא לשלושה ילדים. אחד מהחלומות שלה היו לגדל משפחה מרובת ילדים. באותם ימים היא עבדה כשכירה בעבודה שלא סיפקה אותה, מבחינת השכר והמימוש העצמי. היא הייתה מתוסכלת מהמקום שהגיעה אליו. והדילמה שביקשה ממני לעזור לה לפתור הייתה: האם להישאר בעבודה הנוכחית ולהוליד עוד ילד או לצאת לעצמאות ולא לקחת את הסיכון הכלכלי הנלווה להרחבת המשפחה. הקושי הביא אותה לחשוב שאי אפשר גם וגם. היא ראתה את החיים רק בשחור או לבן. עברנו תהליך יעיל וממוקד שבמסגרתו חיפשנו אופציה אחרת לגמרי. תוצאות האימון היו מדהימות. היא נכנסה להיריון עם ילד רביעי, ליצירת עוגן, היא שמרה על חצי משרה בעבודה הישנה, והקימה עסק במקביל. היום היא עושה חיל בעסק שלה ולקראת לידה. עבורי זוהי, תמצית האימון. להבין את האתגר העומד בפתח, ולטפל בקשיים, אחד אחרי השני עד שהם מפסיקים להפריע להגיע למטרה."

המתאמנות של קרן בן אבי משה לא מגיעות לקליניקה, אלא לקואוצ'יה. מקום חם ומזמין שמאפשר להתנתק משגרת היומיום ולהתבונן על החיים בפתיחות וכנות.הקואוצ'יה של קרן בן אבי משה נמצאת בעתלית. הסדנאות וההרצאות שהיא מעבירה מתקיימות בכל הארץ.

ניתן לעקוב אחרי האירועים בדף הפייסבוק: קרן בן אבי משה – בוחרת לצמוח
אינסטגרם: keren.m234
ליצירת קשר: 052-240-3022

אהבת את מה שראית?

רוצה לדעת פרטים נוספים על כתבות התדמית? הירשמי כאן והמידע בדרך אליך!
כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
1+
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיווק באמצעות תוכן יכול להוביל את העסק שלכן קדימה. לגרום לבידול שלכן לבלוט החוצה, להישאר בתודעת הלקוחות ולחדור לקהלי יעד חדשים. וכפועל יוצא להגדיל מכירות. רוצות לדעת עוד?
תקליקו כאן
אולי תאהבי גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה