fbpx

פינת היזמיות מארחת: מיכל גפן ייעוץ והשמה

תוכן שיווקי לעסקים בבלוג נשים בעסקים
מיכל גפן. צילום אריק לייבוביץ'

מיכל גפן ייעוץ והשמה

4 שנים

ייעוץ לקריירה, הכוונה תעסוקתית, אימון אישי, סדנאות, השמה.

לינקדאין: michali gefen 

פייסבוק: michali gefen

דף עסקי בפייסבוק: תלתלים מדברים קריירה

אינסטגרם: michal gefen

איך נולד העסק?

"10 שנים כמטפלת בהפרעות קשב, קשיים התפתחותיים וניתוח התנהגותי, הביאו אותי לנקודת מפנה בקריירה שבה החלטתי לשנות כיוון ולפנות לתחום הייעוץ. אני אוהבת לעבוד עם אנשים. לעודד אותם לצמיחה והתפתחות. התחלתי כהדהאנטרית ומגייסת בכירים מעולמות ההייטק והמדיקל, ותוך כדי העיסוק צמחה לה הדרישה מצד המועמדים גם לייעוץ בתחומי הקריירה , הכוונה תעסוקתית וכו’. התחלתי להתמקד יותר בייעוץ, תוך כדי כתיבת מאמרים בנושא מציאת עבודה ומיקוד לקריירה , בניית סדנאות , הכנה לראיונות עבודה וכד’. לקחתי את כל הכלים והידע שרכשתי כמטפלת , המשכתי להתמקצע כיועצת והפכתי להיות הפנס שמאיר את הדרך לכל מי שמחפש עבודה, מעוניין בשינוי מקצועי , קריירה חדשה , התפתחות אישית ועוד."

איזה הזדמנויות יש בפניך, בהיותך עצמאית לעומת שכירה?

"החופש ליצירתיות ויצירה, מימוש עצמי , השפעה , עבודה מתוך שמחה."

איזה מתנות השירותים שלך נותנים לעולם?

"כיועצת יש לי כוונה לייצר אצל הנועצים שלי סוג של פריצת דרך ושבירת דפוסי חשיבה מעכבים. להראות שקיימת דרך אחרת להסתכל על דברים. להראות שקיימת מציאות אחרת טובה יותר ומדויקת יותר. אני לא מכוונת את הנועצים שלי לחיפוש, אלא מלמדת אותם להסתכל על הדברים באופן אחר ותוך כדי כך להבין שאם השינוי תגיע גם התוצאה הרצויה. אני מכוונת למצוא את מה שהם אוהבים בעשייה היומיומית מתוך שמחה, מתוך הרגשה של מימוש פוטנציאלים. אבל המתנה הכי חשובה שאני מעניקה לעולם היא להצליח לפעול מתוך שמחה ולא מתוך סבל. להצליח להבין מהו השינוי שאנו רוצים ולהתקדם אליו."

במה את שונה מקולגות אחרות בתחומך?

"התחום שלי ייעוץ לקריירה הוא די נפוץ ולא חסרים יועצים טובים ומנוסים. אני שונה מהקולגות שלי בתחום בכך שאני בעצם מכוונת את הנועצים שלי לראות מה כן. להבין מהו השינוי אותו הם רוצים לעשות ולהגיע אליו, לא להישאר במקומות הנוחים והמוכרים. לפעול מתוך מקום של שמחה ורצון להגשים חלומות ופוטנציאלים, לא מתוך מקום של סבל ומחשבה על כסף ופרנסה. יוצאים מהמפגשים איתי עם כלים לצמיחה והתפתחות אישית ומקצועית שאותם הם לוקחים להמשך החיים, מחוזקים ומאמינים יותר בעצמם וביכולות שלהם בלי להתבייש לקום ולומר מהם החלומות שלהם ואיפה הם רוצים להיות ופשוט להגיע לשם."

לקוחה שריגשה אותך?

"לפני מס’ חודשים פנתה אליי בחורה מקסימה, סיפרה שהיא עובדת מס’ שנים כמנהלת משא”ב בתעשייה המסורתית והיא שחוקה. לאחר ששוחחנו לעומק היא סיפרה לי שהיא מאוד רוצה להשתלב בעולם הטכנולוגי ולא משנה לאן היא פונה היא לא נמצאת מתאימה כי אין לה את הניסיון הנדרש. לאחר שעזרתי לה לחקור לעומק מה מושך אותה דווקא לעבוד בגיוס טכנולוגי היא אמרה שהמשכורת גבוהה יותר, גם אם תתחיל כמגייסת מתחילה ולא בתפקיד ניהולי. נפגשנו עוד 3 פעמים כאשר במהלך המפגשים איתה מיקדתי אותה. ביקשתי ממנה לראות מה כן יש לה בתפקיד. מיקדתי אותה  לגבי תחום העיסוק שלה האם היא עדיין רוצה לעסוק בו או לפנות לכיוונים אחרים כמו כן עזרתי לה  להבין שהיא מאוד  אוהבת את המקצוע שלה, את העבודה עם האנשים בחברה בה עובדת והשחיקה לא באמת שחיקה אלא רצון להתקדם כלכלית , משהו שלא הצליחה להשיג במקום הנוכחי. שבועיים לאחר המפגשים איתי, היא מצאה עבודה בתפקיד בכיר בחברה מתחרה עדיין בתעשייה המסורתית אבל עם שכר מתגמל יותר והכי חשוב עם שמחה גדולה בלב בכל יום שהיא מגיעה לעבודה, התפקיד רחב יותר ומאפשר לה להתמקצע ולממש פוטנציאליים. כמו שכיוונתי אותה.

שמחתי מאוד לשמוע על ההצלחה שלה ומימוש הרצונות מאוד ריגשה אותי הידיעה שהצלחתי ללמד אותה להסתכל על הדברים הטובים , להתמקד במה שיש ולא במה שאין כי את מה שאין תמיד אפשר להשיג עם קצת רצון והמון מוטיבציה."

מהו טיפ הזהב שאת יכולה לתת ללקוחות שלך?

"תזכרו לבחור לעשות דברים מתוך הלב, מתוך שמחה ולא ממקום של סבל. תזהו את הפוטנציאל שלכם. תבינו מה אתם רוצים ולכו על זה באומץ ונחישות כל השאר יגיע בקלות גם הפרנסה. כשפועלים מהבטן ומתוך השמחה האיכות של הדברים שונה ומיטיבה."

איפה נמצא אותך בעוד 5 שנים מהיום?

"בעוד 5 שנים מהיום אני עדיין אעסוק בייעוץ. מאמינה שגם אהיה בסיבוב הרצאות משנות חיים שאני כרגע כותבת, הכי חשוב עדיין אעבוד עם אנשים ואעזור להם להפיץ את האור והשמחה שלהם."

גם את רוצה להתארח בפינת היזמיות?

 רוצה שקהל הלקוחות שלך ידע בדיוק מה את עושה? יבין במה את שונה מהקולגות שלך? להישאר בתודעה שלהם? ולחדור לקהלים חדשים?  
פינת היזמיות בבלוג נשים בעסקים
1+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה