fbpx

אליס דרורי בארץ הפלאות: פרקטיקה יעילה ליצירת חשיבה חיובית

"Art of serendipity" זה שם של אתר אינטרנט שמכיל בלוג, וחנות פלאנרים ומארזים לצמיחה אישית ועסקית. משמעות המילה סרנדיפיטי –גילוי משהו טוב על דרך המקרה. בדיוק כפי שהחיים של אליס דרורי (51) התנהלו, עד שהחליטה להפוך את הגמישות והפתיחות המחשבתית לחנות, שמוצריה מובילים את קהל הלקוחות למקום נינוח יותר בחיים בצורה יעילה ופרקטית. אליס דרורי למדה מנהל עסקים, ועסקה במשך שנים בשיווק ומכירות. לפני כ-25 שנים, המנהל שלה נתן לה דף מצולם מתוך הספר
כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
צילום איה הקטין
"אליס בארץ הפלאות" ובו קטע הדיאלוג בין  החתול לאליס ששאלה אותו באיזה דרך עליה ללכת. החתול ענה לה שזה תלוי לאן היא רוצה להגיע. אליס ענתה שלא כל כך אכפת לה. החתול השיב, "אם כך לא משנה באיזה דרך תלכי." בהמשך המנהל נתן לה את הספר "חשוב והתעשר" של נפוליאון היל, שהשפעתו העמוקה הציתה את החיבור לעולם ההתפתחות האישית והפסיכולוגיה החיובית, והחלה ללמוד את התחום לעומק, במקביל לעבודתה כאשת מכירות. "חשוב לי לחדד נקודה", היא מסבירה, "זאת לא חשיבה רוחנית שלא מחוברת למציאות, אלא ידע שימושי שמבוסס מדעית, פשוט, נעים ונוח למשתמש, כך שכל אחד יכול לייצר מציאות נעימה יותר בדרך פרקטית."

איך האתר נולד?

כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
צילום איה הקטין
"התעסקתי עם התפתחות אישית במשך כ-25 שנים. עשיתי המון סדנאות וקורסים ויש לי ספרייה שלמה על התחום. החלטתי לשלב בין האהבה שלי לעיצוב וחשיבה חיובית והקמתי את האתר, שמרכז את כל הידע שצברתי, ומנגיש אותו לאנשים בצורה פשוטה, על ידי פלאנרים ומארזים המספיקים לתהליך של כחצי שנה שבמהלכה כותבים באופן יומי במשך דקות בודדות."
איזה פלאנרים יש באתר?
"באתר יש  שני פלאנרים שמשולבים בהם הנחיות מרוכזות. פלאנר לפרודוקטיבית שהתפקיד  שלו לקדם אותנו להגשים מטרות. זה לא רשימת מטלות יומיות, אלא שיפור  הפרודוקטיביות בביצוע משימות. הפלאנר עוזר לוודא שמבצעים את המשימות שמקדמות להגשמת המטרה, ולא  הולכים סחור-סחור בעבודה מיותרת. הפלאנר השני הוא לנפש. הודיה והכרת תודה. להיות כאן ועכשיו, בפתיחות וגמישות לקבל את השינויים שקורים. כותבים על הצלחות שהיו לנו, בכדי לשים את הפוקוס שלנו על הטוב ולא על הכישלונות.  שני הפלאנרים מבוססים על חשיבה חיובית כי  כשאנחנו בהודיה יותר קל לנו להניע את עצמנו. אלו דברים שהוכחו מבחינה מדעית נוירולוגית, ופסיכולוגית.

איך עיצבת את הפלאנרים?

"היה לי חשוב לשמור על קווים נקיים. קודם כל בשביל לא להסיט את המחשבות של מאותגרי הקשב. וגם כדי שכל אחד יוכל להביא אליהם את עולם התוכן שלו. גם גברים."

איך החיים שלך השתפרו מאז שהתחלת להשתמש בפלאנרים?

"אני יותר רגועה, ופתוחה לקבל שינויים. אני מאמינה שיש לי את הבחירה להוציא את הטוב מכל דבר שקורה, ולכן משתדלת תמיד לראות את הדברים הטובים שיכולים לצמוח בכל סיטואציה. בכל קושי יש נקודת אור. אני תמיד אומרת שבפעולה יומית פשוטה וקצרה, אפשר להגיע להישגים ולחיים חופשיים ומאושרים יותר.  זו גם השקעה לטווח ארוך, כי שינוי חשיבה מביא לשינוי פיזי של מבנה המוח."

תשתפי בטיפים מהניסיון שלך על התפתחות אישית

כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
Art of serendipity
הטיפ השני הוא אמונה עצמית. לדעת שיש לנו בפנים מה שצריך כדי להצליח. ההכרה בכוח שמסתתר  אצלנו/בנו  ולא להיות תלויים בעזרה חיצונית. הצלחה אינה עניין של מזל, אלא שרשרת על מעשים שעשינו, וזה מעגל כי ההצלחות מחזקות את האמונה העצמית. אבל מנגד, ההבנה הזאת מאפשרת לנו להתמודד עם כישלונות בצורה נכונה. טיפ נוסף הוא להקפיד להשתמש באחת הטכניקות החשובות לשינוי וזו ההצהרות החיוביות. משפטים מעצימים הכתובים באופן חיובי, עליהם חוזרים כל הזמן כדי ליצור שכנוע עצמי, בעיקר כשעולות מחשבות שליליות. ההצהרות עובדות על עקרון פסיכולוגי שנקרא "אפקט אשליית האמת". המוח שלנו הוא כמו שריר שצריך לאמן ולחזק, וככל שנחזור יותר ויותר על משפט כלשהו, המוח יתחיל ליצור קשרים חדשים, האזור שאליו מכוונת ההצהרה יתחזק והרעיונות שנחזור עליהם ישמעו לו בסופו של דבר כאמיתיים גם אם זה לא היה כך מלכתחילה. במקביל, ככל שנשתמש פחות במשפטים שליליים הנוגעים לאותו אזור, הקשרים הישנים שנוצרו מהם יתפרקו וייעלמו."

החיים שאתם רוצים במרחק נגיעה

כתובת האתר: art of Serendipity

     

אהבת את מה שראית?

רוצה לדעת פרטים נוספים על כתבות התדמית? הירשמי כאן והמידע בדרך אליך!
כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
0
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיווק באמצעות תוכן יכול להוביל את העסק שלכן קדימה. לגרום לבידול שלכן לבלוט החוצה, להישאר בתודעת הלקוחות ולחדור לקהלי יעד חדשים. וכפועל יוצא להגדיל מכירות. רוצות לדעת עוד?
תקליקו כאן
אולי תאהבי גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה