fbpx

משכנתא? זאת לא חייבת להיות חתונה קתולית

לימור גבאי, יועצת משכנתאות וכלכלת המשפחה: "משכנתא היא הלוואה לטווח ארוך, ובשביל לתכנן אותה בצורה הטובה ביותר, אני חייבת להבין את ההתנהלות הכלכלית של המשפחה"

לימור גבאי (48) מנהלת מזה 6 שנים את העסק "בצעד בטוח משכנתאות וכלכלת המשפחה". במסגרתו היא מלווה אנשים מכל קצוות הארץ כיועצת משכנתאות וכלכלת המשפחה. את הכשרתה המקצועית רכשה כיועצת משכנתאות במערכת הבנקאית. שם התמקצעה במגוון אפיקים בתוך התחום. ידע שמעניק לה כיום יתרון בהבנת העסקה וההתנהלות מול הבנק. לפני כשנתיים הבינה שהמשכנתא כשלעצמה אינה תלושה יש מאין, ובשביל שתוכל לתת ללקוחותיה את המענה המתאים ביותר למדה גם כלכלת המשפחה.

לימור גבאי מספרת: "כלכלת המשפחה נותנת לי ראייה רחבה על כל לקוח. משכנתא היא הלוואה לטווח ארוך, ובשביל לתכנן אותה בצורה הטובה ביותר, אני חייבת להבין את ההתנהלות הכלכלית, של המשפחה. האתגר שלי זה להתאים משכנתא בטוחה ונוחה ללקוחות. בתחום כלכלת המשפחה לראות משפחות שמצליחות לעבור ממינוס לפלוס, לומדות להתנהל ולעמוד ביעדים הכלכליים שהציבו לעצמן, זה מרגש כל פעם מחדש."

כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
צילום: בלה שחר הלל

איזה שירות את מספקת ללקוחותייך?

"אני תופרת משכנתא לפי מידה. מזהה את הצרכים, הדרישות והיכולות. חשוב להבין שברכישת דירה יש המון היבטים רגשיים לעיתים אף יותר מהיבטים כלכליים. לפני שמתחילים את התהליך אני משקפת ללקוחות שלי את מצבם ויכולתם הכלכלית. בפועל, אני מלווה אנשים ברכישת נכס. בין אם מדובר על דירה חדשה מקבלן, יד שנייה או רכישת מגרש ובנייה עצמית. עוזרת ללקוחות להתנהל במקצועיות ובביטחון מול גופים בנקאיים. מרבית האנשים לא באמת מבינים במשכנתאות. אני מונעת מהם לעשות טעויות שעולות הרבה כסף, ומסייעת בחסכון בהחזר החודשי ובעלות הכוללת של המשכנתא.

בנוסף על ליווי ברכישת דירה, אני מטפלת במשכנתא לכל מטרה, משכנתא הפוכה, מחזורי משכנתא ומשכנתא למסורבים, שאלו ערוצים חוץ בנקאיים לאנשים שהבנק סירב לתת משכנתא. השירות שלי מאפשר להיחלץ מברוכים כדוגמת  פשיטות רגל, הוצל"פ, עיקולים, וחובות אחרים.

בתהליך כלכלת המשפחה אני מלווה ומלמדת לקוחות התנהלות נכונה עם כסף, כזו שתאפשר להם רווחה כלכלית ועמידה ביעדים הכלכליים שלהם."

איך עובד התהליך?

"אנשים שרוצים לרכוש דירה מגיעים אלי עם רצונות ויכולות, ואני עושה את החיבור בהתאם לכל הפרמטרים. בסוף אני אומרת: 'במצבכם אתם יכולים לקחת משכנתא בגובה של X שקלים שמתאימה לרכישה בשווי של Y שקלים'. אחרי שקובעים את גבולות הגזרה, אני מטפלת באישור עקרוני מול הבנקים השונים, בונה את תמהיל המשכנתא ולוח התשלומים. אני עושה הכל בשביל הלקוח. הוא ממשיך בשגרת היומיום שלו. זה אומר שאני פונה לכל הבנקים לקבל את ההצעה האטרקטיבית ביותר, בוחנת את פריסת התשלומים, את ההיבטים המשפטיים והביטחונות מול הבנק. אני מספקת ללקוחות מידע שמסביר איך המשכנתא נראית היום ואיך תראה בעוד 10 שנים. הליווי שלי פעיל מתחילת העסקה ועד סופה. בהמשך יש ללקוחות ערוץ פתוח איתי לכל התייעצות."

מי הלקוחות שלך?

"מרביתם משפחות שרוצות להפוך את תהליך לקיחת המשכנתא למשהו פשוט יותר. להתנהל בצורה מקצועית ובביטחון מול גופים בנקאיים, ולהשיג את התנאים הכי טובים עבורם.

לכלכלת המשפחה מגיעות משפחות שמוכנות לצאת מאזור הנוחות ולסגל לעצמם חיים טובים יותר. חשוב להבין שלכלכלת המשפחה זה לא מגיעות רק משפחות ממוצעות או כאלו שמתקשות לסגור את החודש אלא גם משפחות בצמיחה שההכנסה שלהם עומדת על 30 או 40 אלף שקל נטו והכסף נעלם להם מבין הידיים."

איך נכון להתנהל עם משכנתא?

"אני ממליצה ללקוחות שלי לבדוק את המשכנתא שלהם אחת לשנתיים. הטיפ שלי הוא להצמיד את מועד הבדיקה לחג הסמוך למועד לקיחת המשכנתא. תזכור בעוד שנתיים כשהחג הזה מתקרב לעשות בדיקה מחודשת. משכנתא היא לא טייס אוטומטי כמו פעם. לוקחים היום ונפרדים בעוד עשרים שנה, אלא חשוב מאוד לעשות עצירות ביניים. לבחון את הדברים מחדש."

לכמה אנשים יש מודעות להתנהלות כלכלית נכונה לצד המשכנתא וחיי המשפחה?

"רמת המודעות היום עלתה, אבל עדיין יש אנשים שלא רוצים להתעסק עם זה. כי זה לצאת מאזור הנוחות. מה גם שמשכנתא זה נושא מאוד עמום בשביל הרבה אנשים. בכל שנה לקראת סוף השנה מדברים על כך שזאת תקופה מעולה לבחינת כדאיות למחזור המשכנתא, והעובדה היא שאנשים לא בודקים. גם בנושא כלכלת המשפחה ישנה תאוצה בזמן האחרון. אבל עדיין קיים חשש, כי אנשים מפחדים שיגידו להם להפסיק לבזבז. אבל זה רק חלק קטן מהתחום. הם לא לוקחים בחשבון שהם צריכים לייצר לעצמם הכנסות גם לעשור הבא. לדוגמא הגיעה אלי לקוחה שההכנסה החודשית שלה ושל בעלה גבוה, והם מנהלים רמת חיים גבוהה, ואין להם פנסיה או הכנסות מניבות או עתידיות, במקרה כזה, אני אומרת בואו נייצר בטחונות לגיל השלישי."

תצאו מהטייס האוטומטי: "בצעד בטוח משכנתאות לכל המשפחה".

לימור גבאי 052-565-4993 | פייסבוק: בצעד בטוח – משכנתאות וכלכלת המשפחה

אינסטגרם: limorgabay_advisor

 

אהבת את מה שראית?

רוצה לדעת פרטים נוספים על כתבות התדמית? הירשמי כאן והמידע בדרך אליך!
כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
1+
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיווק באמצעות תוכן יכול להוביל את העסק שלכן קדימה. לגרום לבידול שלכן לבלוט החוצה, להישאר בתודעת הלקוחות ולחדור לקהלי יעד חדשים. וכפועל יוצא להגדיל מכירות. רוצות לדעת עוד?
תקליקו כאן
אולי תאהבי גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה