fbpx

רינת בורג: הדרך להגדיל את העסק מתחילה בצמיחה של בעליו

רינת בורג (48) נשואה+4 ממודיעין היא יועצת ומרצה להרחבת העסקים והתודעה. היא מאמינה שהעסק הוא נדבך חיצוני ובעלת העסק מביאה את התוכן והמהות הפנימית של העסק. ולכן, בעלת עסק שתרחיב את התודעה שלה ,תגדיל באופן ישיר את העסק עצמו. כשבעלת העסק תפתח יכולות מנטליות, תרחיב את הידע בתחומי שיווק וניהול, במקביל להבנה של תהליכים פנימיים שעוברים עליה בניהול העסק, העסק יגדל במינימום מאמץ.

בורג מסבירה: "מרבית העסקים מוקמים בכדי להרוויח כסף ו/או להגשים את עצמנו. אבל בעומק העניין, למעשה, העסק מהווה סוג של "תירוץ" להתפתחות אישית. זה מייצר מקום טוב לפתח ביטחון, היכרות וההערכה עצמית. הרבה נשים מחפשות בטחון עסקי, ולכן הן עובדות כשכירות, אבל גם בתוך שכירה יכולים לפטר אותך או שמקום העבודה יכול להיסגר. עבורי, ביטחון אמיתי זה להיות כל הזמן בצמיחה; לפתח וליצור מוצרים חדשים, ערוצי שיווק ופעולה נוספים ושת"פים. זה מייצר ביטחון אמיתי."

כשרינת בורג אומרת שצמיחה ויצירתיות מקנים ביטחון, היא יודעת למה היא מתכוונת, כיוון שהיא כל הזמן דואגת לחדש ולהעניק ערך גבוה יותר ללקוחותיה עם מגוון מוצרים כגון:

"קורס הרווח שברוח", עוסק בהתפתחות רוחנית ככלי להרחבת העסקים. 8 מפגשים שמועברים על ידי רינת בורג וענת קופרמן. בכל מפגש לומדים חוק רוחני שמוביל להתפתחות עסקית אורגנית ונעימה. לדוגמא, חוק השפע, חוק המאמץ המזערי, חוק היעוד ועוד. קורס חוויתי עם תרגילים והתנסויות. מתאים למי שרוצה לעשות קפיצת מדרגה. בין שהיא מקימה את העסק ובין שהיא מתרחבת בו. המחזור הקרוב מתחיל ב-7.11 בלפיד.

"יוצאים עם סדנה", הוא קורס נוסף מבית היוצר של רינת בורג עבור בעלות עסקים שרוצות להוסיף מוצר או שירות חדש. הקורס מתאים למי שרוצה לצאת עם סדנה, קורס או הרצאה חדשה. במסגרתו עובדים על התכנים, התועלות ללקוח, השיווק ועל התבלינים שהופכים את הסדנה למוצלחת. המחזור הבא מתחיל ירושלים ב-18.11, ובאשדוד ב-3.12.

רינת בורג

 

בנוסף לזה, בורג מחברת הספר, "על כוחות ולקוחות". היא משתפת בתהליך הכתיבה: "רציתי להתחיל לכתוב, אבל הייתה לי הרבה עבודה עם לקוחות, וכתיבה זה תהליך שדורש זמן, וכל פעם מצאתי את עצמי דוחה את המשימה וכשהתיישבתי עם עצמי לפגישת בירור על סיבת הדחייה, התשובה שעלתה זה שחבל על הזמן כי אני לא יודעת אם הוא באמת ייצא, ובמידה וכן, מה תהיה התרומה שלו, בזמן שאני יכולה להיפגש עם לקוחות ולהרוויח. מצאתי פתרון יצירתי. סנדלתי את עצמי עם קורס וואטסאפ בתשלום לבעלות עסקים. במסגרתו העברתי 22 שיעורים להתפתחות בעסקים. לשמחתי נרשמו 23 נשים והחומר שכתבתי לקורס הזה שימש כ-70% מהתוכן של הספר שלי. כיום בעלות עסקים רבות רוכשות את הספר וזוכות לצאת למסע התפתחות עסקית תודעתית עם תרגילים מעשיים, סיפורי השראה ומודלים מנטליים."

גם ערכת הקלפים שיצרה, "זרעי קסם" נולדו מתוך המסע האישי שלה. בורג מספרת: "כשקורה לנו משהו לא נעים, מצב הרוח שלנו יורד, וקשה לסגור עסקאות ולנהל עסק במצב רוח תנודתי. בחיפוש אחרי פתרון, יצרתי תרגיל כתיבה מנטלי, בשם נקודת העיוורון, שבו אני מעלה סיטואציה שלילית שעברתי, מזהה את האמונה המגבילה שבעקבותיה עלתה הסיטואציה השלילית ואז אני הופכת אותה לאמונה מצליחה באמצעות ארבעת הכללים:

  1. הכל אפשרי
  2. נימה חיובית
  3. ניסוח בהווה
  4. כל האחריות אצלי

כתבתי המון משפטים יפים, שהיו הצהרות התפתחות. אמרתי לעצמי למה שאני אשמור אותם רק לי? אז הפכתי כל משפט לקלף. הקלפים הם זרעי קסם של הצהרות התפתחות."

איזה טיפים את יכולה לתת לנשים עצמאיות בתחילת דרכן?

"להיות כל הזמן ביצירה. לחדש. גם בהיבט של השירותים והמוצרים וגם בפן השיווקי. לפתח נוכחות בקרב הקהלים הפוטנציאליים, ליצור סביבך קהל, לעשות דברים מלהיבים וכייפים, כי אז העבודה הופכת להיות נטולת מאמץ. אני מאמינה בעבודה עם מאמץ מזערי. זה לא אומר שאני לא אשב כמה שעות טובות לכתוב ניוזלטר, אבל זה לא מאמץ כי אני נהנית. לשלב את הפן המנטלי, להבין למה זה קורה לי לטוב ולרע כי משם מתפתחים. אני מאמינה בשילוב בין חומר לרוח. כשאנו יוצרים את החומרים המדויקים בעסק ומביאים את הרוח הנכונה, דברים מתחילים לקרות. זה מתבטא בכמות הלקוחות, ברווח, במצב הרוח, במוטיבציה, וכך אנו מרוויחים פעמיים: גם מממשים את היעוד שלנו וחשים סיפוק, שמחה ומלאות וגם מרוויחים כסף ורווחה כלכלית.

אהבת את מה שראית?

רוצה לדעת פרטים נוספים על כתבות התדמית? הירשמי כאן והמידע בדרך אליך!

כתבת תדמית בבלוג נשים בעסקים
0
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיווק באמצעות תוכן יכול להוביל את העסק שלכן קדימה. לגרום לבידול שלכן לבלוט החוצה, להישאר בתודעת הלקוחות ולחדור לקהלי יעד חדשים. וכפועל יוצא להגדיל מכירות. רוצות לדעת עוד?
תקליקו כאן
אולי תאהבי גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה